Potopa

Fantom Print - 2007
ISBN: 978-80-86354-98-9

Fantom Print (2007) 978-80-86354-98-9 320

Druhá kniha série Halo.

Válka lidí proti Smečce, zoufalý boj lidstva o přežití, vyvrcholila na záhadném prstencovém světě nazvaném Halo. Avšak odhodlaní válečníci Smečky, největší dosud poznaná vetřelecká armáda, není jediným nebezpečím, které tu číhá.S umělou inteligencí implantovanou do bojové zbroje, ztroskotává Náčelník na Halo uprostřed území okupovaného Smečkou. Rychle se musí ujmout velení nad lidskými vojáky a pustit se do závodu o odhalení nejtemnější záhady Halo. Tento podivný artefakt byl vybudován dávno zaniklou civilizací a skrývá mnohá tajemství. Ovšem jedno z nich všechna ostatní svou hrozivostí zastiňuje... (Založil/a: ull)

William C. Dietz William C. Dietz
*1945

Master Chief
  4. 5. 2014, 18:14
Mě tenhle díl bavil víc než první. Podle mě taky skvělá kniha. Hru jsem nehrál, tudíž jsem neměl vyspoilovaný příběh a při čtení jsem se krásně bavil. Pokud však máte radši vesmírné bitvy, tak pro vás kniha bude jistě slabší než předchozí, jelikož v Potopě žádné vesmírné bitvy nejsou. Ale i tak, je to jeden z nejlepších dílů Halo, co jsem zatím přečetl :)
Nocturnum
  28. 9. 2012, 10:27
Druhý díl série, tentokrát popisuje naprosto přesně veškeré dění ve hře a i nějaké přidává. Dojem je horší než z prvního dílů, asi díky absenci vesmírných bitev ze Zkázy a také, bohužel, kvůli tomu, že autor často chybuje a protiřečí si. Pozemní boje jsou sice popsány vcelku slušně, náhledy do Smečky zábavné, ale člověk si občas musí říct "WTF??". Na druhou stranu, potopa je popsána velmi dobře a její hrozba je silná, větší než ve hře, protože tam nebylo nic o útěku s Pravdou a smířením. Celkový dojem 65%.