Cibulové pole

Cibulové pole Originální název: The Onion Field

Bohemia - 1994
ISBN: 80-85803-09-7

Bohemia (1994) 80-85803-09-7 230

Karty tohoto příběhu rozdává Wambough systematicky a uváženě. Dva mladí hlídkoví policisté a dva stejně mladí, drobní zlodějíčci, jimž má osud uchystat tragické setkání, jsou nejprve pečlivě analyzováni. Před čtenářem vystupují jejich osudy od dětství, takž v okamžiku kolise jsou rozhodnutí a činy hlavních protagonistů jasné a očekávatelné. Logika příběhu vede ke střetu, začínajícího v jedné losangelské ulici a končícího na okraji cibulového pole. Po tragédii v cibulovém poli by se dalo předpokládat, že vše je jasné a děj bude směřovat ke konci. Jenže kalifornská justice je svět sám o sobě a šikovní advokáti umějí z vraha učinit oběť a naopak. Což znamená, že dlouhé kličkování mezi paragrafy přináší neméně strhující děj, něž příběh, který do soudních síní vedl. (Založil/a: ull)

Joseph Wambaugh Joseph Wambaugh
*22.01.1937

LadysR2
  26. 1. 2013, 13:03
Výborně napsaný. Poprvé jsem přečetl za den. I podruhé se mi to skvěle četlo, i když jsem věděl, o čem to je. Dobře vystavěný příběh o zločinu finišuje výslechy, soudní síní, vězením a všemi možnými barvami napínavě líčí možnosti amerického právního systému. Určitě si přečtěte