Dějiny sebevražd

Dějiny sebevražd

Podtitul: Dějiny, techniky a zvláštnosti dobrovolné smrti

Originální název: Suicide - Histoire, Techniques et Bizarreries de la Mort Volontaire

Dybbuk - 2003
ISBN: 80-903001-8-9

Dybbuk (2003) 80-903001-8-9 416

Dějiny sebevražd, tohoto společenského jevu prvořadého významu, v průřezu časem a u jednotlivých národů, nebyly dosud napsány. Dílo Martina Monestiera, skutečná encyklopedie, evokuje veškerou mnohotvárnost lidského chování vedoucího k sebevraždě. Od sebevražd z lásky po epopej kamikaze, od sebevražd jako oběti po sebevraždy jako formy protestu, od prevence po asistovanou sebevraždu, od sebevraždy napodobením po kolektivní odchod ze života, od dobrovolné smrti v literatuře po náboženské příkazy. (Založil/a: Folle)

Martin Monestier Martin Monestier
*??.??.1942

Adri-Anna
  11. 10. 2015, 19:27
3x sláááva konečně po několika letech dočteno. Byla jsem namlsána z Historie trestu smrti a čekala jsem něco zajímavého i od téhle knihy a ono NIC :-(( fakt čtenářské utrpení, sebevrah tam návod nenajde :-D ...hmm možná v polovině knihy se unudí k smrti :-D