Třetí pohlaví??

Třetí pohlaví?? Originální název: Třetí pohlaví??

Nezjištěno / Jiné - 1992

Nezjištěno / Jiné (1992) 124

V Třetím pohlaví se autoři pokusili pomoci homosexuálně orientovaným lidem, aby více rozuměli sami sobě s cílem přispět současně k jejich většímu pochopení okolím. Kniha se upřímně snažila zmapovat tuto problematiku, neoprostila se však od několika klišé, přenesených z minulosti (jako například tvrzení, že homosexualita je deviace). Autor však spolupracuje se SOHO v prosazování registrovaného partnerství v nejtěžším prostředí - v katolické církvi.
(http://www.bibliohelp.cz/knihy/treti-pohlavi) (Založil/a: Folle)

tynuska37
  28. 5. 2012, 20:45
Jak může člověk ohodnotit knihu, jako je tahle? Převedu to do praktického hlediska - při práci na prezentaci na seminář ze společenských věd jsem v ní našla obrovské množství zcela zásadních informací. Děkuji autorům.
I když si myslím, že nějaká ta malá aktualizace by knize neuškodila, přece jen byla napsána někdy v první polovině devadesátých let a ačkoli některé věci ohledně homosexuality zůstávají neměnné, pohled na jiné už se za ta léta stihl zase pootočit jiným směrem...