Zajatý vesmír

Poprvé vydáno celosvětově: 1969

AF 167 - 1994
ISBN: 80-85384-13-2

AF 167 (1994) 80-85384-13-2 196

V údolí, zcela izolovaném ze všech stran, panuje krutý životní řád, ale jeho aztéčtí obyvatelé si na něj po mnohé generace zvykli. Jen mladý Chimal nedokáže potlačit vnitřní nepokoj, který ho nutí postavit se hrozbám kněží a zjistit, jaký svět je za strmými skalami, kam dosud nikdo nepronikl. A když nakonec cestu ven najde, zjišťuje, že jeho údolí je téměř rájem ve srovnání s tím, co nachází tam, kde tušil svobodu - avšak na návrat je již příliš pozdě... (Založil/a: Aries)

HELLBOY-DB
  28. 10. 2013, 18:30
S touto knihou se mi autor trefil do noty, musím sice přiznat, že jsou zde určité menší nedostatky, třeba trochu delší úvod, ale toto tentokrát autorovi odpouštím. Vše totiž pak vynahrazuje čtivě napsaným příběhem, ve kterém se díky objevování, pro hrdinu neznámého prostředí, neustále něco děje. ===100%
Novinha
  3. 5. 2011, 19:52
Moje oblíbená kniha. Těžko se k ní dá něco napsat bez vyzrazení pointy. Snad jen, že se jedná o zajímavé netradiční zpracování tradičního sci-fi námětu. Na čtenáře čeká exotické aztécké prostředí, nejedno překvapení a občas i látka k zamyšlení. Dala jsem ji přečíst i své mamince, která tento typ (sci-fi, fantasy) knih nemusí, a byla nadšená :-)