Originální název: Þriðja táknið

Metafora - 2014
ISBN: 978-80-7359-451-0

Metafora (2014) 978-80-7359-451-0 424
Metafora (2007) 978-80-7359-059-8 421

Jsme na Islandu, v budově univerzitní katedry historie. A právě zde je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthewa a islandskou právničku Tóru. Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi. Tóra s Matthewem tedy logicky hledají vraha mezi adepty magie. Další stopa, báseň psaná krví, vede prozměnu k Haraldově rodině, kde očividně není všechno v pořádku. Do toho se ještě přimíchá tajemný rukopis, plán cesty k záhadnému předmětu, k němuž má hledače dovést třetí znamení. Přes to všechno není román jen obyčejnou detektivkou. Svou oblibu získal i barvitě vylíčeným, pracovním i milostným, životem rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí. Příznivce tajemna a magie potěší realistickým pohledem do této nanejvýš zajímavé oblasti a milovníky kriminálních příběhů napínavým pátráním po vrahovi. (Založil/a: marekd)

Barabura
  4. 3. 2014, 9:26
Zajímavý a výborně zpracovaný detektvní příběh protkaný islandským humorem, který já osobně mám víc a víc ráda. Hlavní hrdinka sympatická, chytrá žena s kolegou, který je vtipný a charismatický.
Chci upozornit na komentář uživatele misssicccka, madam asi neví, že do komentářů se buď nespoileruje nebo se na to upozorní. Napsala tam rozuzlení celého případu, tak BACHA NA TO!
Marselle
  24. 4. 2016, 9:25
,,Poslední rituál'' je prvním příběhem advokátky Tóry, ale nemusíte se bát, v žádném případě nebudete zklamaní. Autorka si s příběhem poradila velice dobře, a při čtení knihy se rozhodně nudit nebudete. V knize najdete spoustu napětí, dobrodružství, ale i trochu humoru. Z počátku jsem si myslela, že mě čarodějnické téma nebude moc bavit, ale opak je pravdou. Kniha mě bavila moc, a její stránky jsem přímo hltala. Už se těším až si přečtu další z Tóřiných příběhů.
Astonius
  5. 2. 2015, 18:37
Zas tolik mě to neuchvátilo - hlavně ne jako detektivka. Kladem knihy je bezpochyby prostředí Islandu a skutečnost, že hlavní hrdinka je popisována docela normálně a ne jako silně emancipovaná superžena, kterých je všude přebytek... Nejvíc mě bavilo asi čtení o jejím soukromém životě a věci mimo vyšetřování. Po přečtení anotace jsem se bála nechutností a drastických scén týkajících se vraždy, ale není to zas tak nic hrozného, přišlo mi to spíš přitažené za vlasy tak, že jsem nějak nebyla schopná to více prožívat. A k osobě zavražděného jsem měla stále vyhraněnější názor, takže odhalení vraha jsem ani moc neřešila, bylo mi to tak nějak celkem jedno :-)
misssicccka
  6. 2. 2011, 18:32
Dala bych 3,5*, ale to nejde, tak dávám 4*, protože radši polepším, než přihorším :)
ale....
je to čtivé, to ano, má to zápletku, to ano, ale občas to drhne :(, navíc těchto krimi s rituálním podtextem je nějak moc, ale je fakt, že poslat matce vlastní oči a uzavřít o jejich vydloubnutí smlouvu s kamarádem je panečku nápad :), člověk se alespoň zase dozvěděl něco víc o honbě na čarodějnice :)
zase tak temné to tedy nebylo ;)
Jitulka88
  24. 7. 2012, 14:12
Příběh je zajímavý už tím, kde se odehrává, a to na Islandu. Prostředí samo o sobě je trochu exotické, možná mýtické. Příběh se sem tak skvěle hodí. Kniha mě překvapila, nečekala jsem tak poutavý příběh.
marekd
  22. 12. 2010, 11:04
Temná napínavá detektivka z Islandu.