Mrazivé světlo

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Metafora - 2008
ISBN: 978-80-7359-160-1

Metafora (2008) 978-80-7359-160-1 400

Když advokátce Tóře zavolá její kamarád Jónas, pomyslí si, že si z ní tropí žerty. V ezotericky zaměřeném hotelu, který vybudoval na pozemcích dvou starých statků, prý straší. Tóra sice na ducha nevěří, ale mrtvole místní architektky nalezené na pláži uvěřit musí. Vyšetřování jde ztěžka, zvlášť proto, že některá vlákna prorůstají hluboko do minulosti. Co se to vlastně před lety odehrálo? Kdo je tajemná Kristín, která jako by nikdy neexistovala? Když se do všeho zaplete jeden letitý a jeden ambiciózní politik, zohavený mladý muž na vozíku a náznaky čísi nacistické minulosti, je toho právě dost, aby to všem pořádně zamotalo hlavu. Větrné islandské pobřeží, kde se náš příběh odehrává, je dokonalou kulisou pro dávnou legendu o lásce, smrti a tajemství sahajících až do našich časů... (Založil/a: marekd)

misssicccka
  13. 2. 2011, 10:55
Dobře propletené, dobře zamotaná do poslední stránky. Pro mě bohužel málo, chce to více napjetí, tak aby nás to strhlo ke čtení. Přijde mi, že cíl je jasný, ale ještě není úplně naplněný. Ale Matthiasův ostrovtip je výborný :).
To, co mi vadilo u Posledního rituálu, vadí mi i tady - je to vyšetření, konec, žadné nebezpečí, pachatel se vždy přizná advokátce, aniž by bojoval, jako by byl smířen s tím, že ji nepřemůže - kdo zabil dvakrát, může přece zabít potřetí...jenže to by nebyla další knížka Žhavý hrob.
marekd
  22. 12. 2010, 11:07
Temná napínavá detektivka z Islandu. Nádherné popisy islandské přírody a tejemná atmosféra.