Jatka u Salerna

Originální název: Slaughter at Salerno

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-349-6

Baronet (2010) 978-80-7384-349-6 176

Září 1943. Spojenecká vojska se vyloďují poprvé na evropské pevnině, na plážích u Salerna. Zdá se, že proti nim stojí pouze italská armáda, která nemá příliš chuti do boje. Jenže nedaleko se nachází také úderný pluk SS Wotan se svými obrněnci, který se právě přeskupuje po tříměsíčních bojích v Rusku, a jeho velitel Geier si v touze po generálských hvězdách umíní, že smíšené jednotky Britů a Američanů zatlačí z pláží zpět do moře. Ale nebude to tak jednoduché, situaci komplikují Italové, kteří se rozhodnou svým někdejším spojencům postavit. Z cyklu Wotan (Založil/a: monk26)

sharky95
  5. 11. 2013, 16:22
První setkání se smyšlenou panzerdivizí SS Wotan - Oddchové čtení na dvě odpoledne. Hlavní trojice navzdory příslušnosti SS jsou sympaťáci. Fakt, že hlavní postavy jsou němci může někomu vadit, ale u mě to bylo naopak. Jelikož celkově to bylo napínavější, protože všichni víme, jak dopadly. Určitě se mrknu na další osudy Wotanu