Slabost pro každou jinou pláž

Slabost pro každou jinou pláž Originální název: Slabost pro každou jinou pláž

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-822-2

Argo (2006) 80-7203-822-2 385

Jak vypadá humanistický tanec v rozvalinách koncentračního tábora? Je láska výrazem touhy stát se bordelmamá celého světa? Jsme štastni, když nekonečně dlouho odpočíváme na pláži demokracie? – A proč, když se podíváme kolem sebe, vidíme jen proudy aut? Debut mladého českého autora opouští zavedená klišé české prózy. Elegantně a vtipně, originální románovou formou - bildungsroman bez morálky a bez vývoje - promítá životy záměrně schematizovaných postav, symbolů a obětí svých kultur na plátna tak rozdílných témat, jako jsou utrpení a turismus, Osvětim a dobrosrdečnost, konec dějin a make-up. Bereme do rukou ručníky. Proti Osvětimi je všechno sranda. – Stud za vlastní holý zadek vystřídaly rozpaky z ubohosti vlastního myšlení. (Založil/a: mclusky)

barajda
  7. 3. 2013, 15:21
Musím se přiznat, že jsem svou Slabost projevila a knihu nakonec nedočetla. Nemůžu se vypořádat s tím, jak moc mi Zábranský připomíná Kunderu a zda mu to mohu věřit. Není to jen spisovatelská póza? Opravdu už tento mladík o životě tolik ví, že jej může skládat do filosofických úvah, poučovat čtenáře a dávat na odiv svou všímavost?