Ctnosti války

Ctnosti války Originální název: The Virtues of War

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-599-2

BB art (2005) 80-7341-599-2 342

Alexandr veliký (356-323 před Kr.) nastoupil po otci Filipovi na trůn, když mu bylo dvacet let. Své největší bitvy, jimiž si podmanil obrovskou perskou říši Dáreia III., vybojoval, ještě než dovršil pětadvacet let, a zemřel pár měsíců před svými třiatřicátými narozeninami. Do své smrti nenašel mezi nepřáteli přemožitele. Jeho proslulost nedostižitelného vojevůdce a charizmatického velitele nemá v dějinách obdoby. Pressfield si zvolil vyprávění v první osobě;nejživěji tak může líčit epické boje, které jeho hrdina sváděl, i geniální způsob, jakým vedl své vojáky, a svěřovat se čtenáři s vášněmi a motivy které lemovaly krátkou životní dráhu tohoto nejúžasnějšího dobyvatele všech dob. (Založil/a: DB)

brigand
  26. 6. 2012, 21:49
Kniha podle me prekonala Ohnivou branu. je to vrchol Pressfieldovi tvorby a bitva u Hydaspu proti Porovi je snad nejlepsi popis bitvy co sem cetl. Pak si clovek uvedomi jak velky vojevudce Alexander byl. Neuveritelny narez
DB
  24. 12. 2010, 19:42
Tato kniha mě hned od prvních stran chytla a dokonce už nepustila. Je v ní detailně i historicky přesně popsána výprava Alexandra Velikého. Od počátečních událostí v Makedonii přes boje v Malé Asii a v okolí Babylonu až po vleklé tažení v dnešním Afghánistánu. Příběh končí dobyvatelovou smrtí. Vyprávění je velice živé a poutavé. Příznivcům historickým románů doporučuji.