Originální název: Death on the Nile

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1116-5

Knižní klub (2004) 80-242-1116-5 287
Československý spisovatel (1985) 224

Mladou krásnou milionářku Linnet Doylo-vou čekala růžová budoucnost. Ale na svatební cestě lodí za exotikou Horního Egypta došlo k pokusu o vraždu. Ještě že je náhodou mezi cestujícími i Hercule Poirot... V jedné z nejznámějších detektivek A. Christie, která se dočkala neméně slavné filmové adaptace s Peterem Usti-novem v hlavní roli, mají Poirot a jeho přítel plukovník Race plné ruce práce, aby přišli věci na kloub. Cestujících s možným motivem je na palubě lodi více než dost!

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  13. 1. 2013, 16:49
Tak tahle detektivka mne zklamala. Do poloviny, než přijde vražda je to nuda. Hned po vraždě jsem uhodl vraha, je to primitivní. A nakonec mne dojalo, když před Poirotem zastřelili svědkyni a vrah jim unikl.
Ariko
  16. 11. 2014, 17:32
Seriál o Herculovi Poirotovi mám moc ráda, a tak jsem se těšila i na knihu, ale po pravdě řečeno z toho jsem tak nadšená nebyla :( Nechytlavé a trochu nudné
Keatin
  27. 3. 2016, 21:51
Mám ráda Agathu Christie a těšila jsem se i na tuto knihu. Jedná se vlastně o její, z mého pohledu nejprofláklejší detektivku, už během četby jsem ale byla spíše zklamaná. Moc mne nechytla hlavní zápletka a sympatické mi nebyly ani postavy.
Rames
  14. 12. 2015, 9:38
Smrt na Nilu je hodně známá a i když dopředu víme kdo vraždu spáchal vychutnáváme si prostředí a dokonalé popisy společenského chování tehdejší doby.
moonchild
  14. 10. 2013, 18:04
Na lodi plující za exotikou Horního Egypta došlo k pokusu o vraždu.Ještě že je poblíž Hercule Poirot.
Raggen
  1. 8. 2012, 9:02
Další knížka se kterou jsem vážně spokojená. Mám nejradši Poirota na cestách, i když je mi ho vždycky trochu líto - ani na dovolené si neodpočine... :-)
bungalov
  18. 1. 2016, 23:49
Nic moc mne od počátku knihy nemátlo a vraha nebylo těžké uhádnout. Každopádně za přečtení to stojí.
Martinita
  15. 7. 2011, 22:17
Knížky s Poirotem mám z Agathina díla nejradši a tato je výtečná a pro Agathu klasická - Poirot je do stále komplikovanějšího zločinu zatažen náhodně, srší vtipem, morálními poučkami a francouzskými zvoláními :); rozluštění zločinu je opět originální (i když pro toho, kdo má poirotovky načteny, se dá konec lehce odtušit). Na letní čtení ideální.
Cracky
  27. 12. 2014, 9:33
Detektivka to byla dobrá, ale abych ji četl jedním dechem jako jiná díla Agathy Christie - to ne. Děj je určitě zajímavý, odehrává se na neobvyklém místě a pátrání po vrahovi je taktéž napínavé. Osobně mám velký problém s tím, že na začátku knihy na mě autorka na ráz vychrlí neuvěřitelné množství postav a než se do toho pořádně začtu tak se mi často pletou a musím chvílemi přemýšlet, kdo že to "tenhle" vlastně je. Avšak jelikož to nebyla moje prvotina od Agathy Christie, tak předpokládám, že to je jejím standardem. Tento fakt bych však nepřipisoval k negativům knihy, je to jen můj osobní pocit a možná s tím mám problém jenom já. K přečtení určitě doporučuji!
sheylka
  16. 9. 2012, 23:33
Moje prvotina, nikoliv od Agathy, ale s Herculem Poirotem.. :) Bála jsem se, abych nebyla zklamaná, ale musím hodnotit plným počtem hvězdiček, jelikož jsem se nenudila ani na okamžik... Miluji zamotané příběhy se spoustou postav a tahle mne dokonale uspokojila... Zatím moje nejoblíbenější, společně s černoušky se dělí o můj pomyslný Agathovský top.... Mohu jen doporučit..!
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:16
Kniha se mi moc líbila. Na začátku bylo takové seznámení postav, které budou v knize vystupovat. Tím jste je všechny poznali. Pak už to začalo být napínavější. Už jsem začala podezřívat a zkoušela jsem hádat, kdo by mohl být vrah. I když jsem vraha na konci uhodla, tak jsem si stejně nebyla jistá, ale byla jsem překvapená, jak promyšleně to vše Agatha napsala. Mohla by se vraždami živit, i když to ona přece dělala.
Eraserhead
  9. 2. 2016, 9:44
Ne že by se paní Agatha nesnažila mě na každém kroku vychýlit od mého typu. Bohužel, tentokrát mi identita vraha došla celkem rychle.