Domů do Itálie

Domů do Itálie Originální název: Home to Italy

Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7033-987-9

Olympia (2007) 978-80-7033-987-9 184

V této novele Peter Pezzelli čtenářůmn přibližuje atmosféru středoitalských Abruzz. Autor čtenáře uvíta popisem prvních dní, které hlavní hrdina tráví po smrti své dlouholeté manželky ve své americké domovině, kde prožil většinu života. Nedlouho po posledním rozloučením se svojí ženou, autor hlavního hrdinu výdává vstříc novému životu do míst svého dětství, kde se Peppi narodil a vyrůstal se svým nerozlučným kamarádem - také cyklistou - Lukou, se kterým od svého odchodu ze svého rodiště nebyl v kontaktu. Jak dopadne Peppiho návrad domů do Itálie nám autor zpestřuje líčením nádherné krajiny, rozmanitého počasí a především toho, co mají Itálové najraději - lásky a jídla. Nejednomu čtenáři se budou při čtení této novely sbíhat sliny. dovolím si ale tvrdit, že jakkoliv budou tyto chutě silné, touha dozvědět se, jak tento poutavý příběh dopadne, bude silnější a olivy, na které bude mít čtenář chuť, ještě nějakou dobu vydrží v lednici... (Založil/a: vojtech.kucera)

#novela