Plavby po tmavě vínovém moři

Plavby po tmavě vínovém moři
Originální název: Sailing the Wine-dark Sea

PRAGMA - 2009

PRAGMA (2009) 264

V této knize, čtvrtém svazku autorova zkoumání „milníků historie“, Thomas Cahill doprovází čtenáře k dalšímu vystoupení – k cestě uměním a obdobím krveprolévání, které popisují téměř tři tisíce let starou řeckou kulturu. Již staletí před Zorbou bylo Řecko zemí, kde hudba, tanec a víno tekoucí proudem byly pro vysoký životní styl nepostradatelné. Cahill popisuje rovnoměrně duchovní i světské, a zaměřuje tak naši pozornost na odkaz starověku. (Založil/a: icekafe)

EVASO
  3. 2. 2013, 15:40
Přečetla jsem všechny 4 knihy autora, celou edici. Všechny tituly se zabývají dějinami civilizace, jak se vyvíjela v různých koncích tehdy známého světa(Evropa, Egypt, Malá Asie) Myslím, že největší podíl v dějinách civilizace a kultury mají stejně Řekové. Byli v mnohých oborech v předstihu.
Čtení to bylo zajímavé, faktů mnoho, mnoho, mnoho.

Zdá se mi, že evropskou civilizací se nejvíce zabývají anglicky píšící autoři(T.C.je samozřejmě Američan. My evropané jako bychom cítili, že civilizovanost do nás vrostla přímo a není třeba se jí tolik zabývat.