Felidae

Felidae Originální název: Felidae

PRAGMA - 2005
ISBN: 80-7205-212-8

PRAGMA (2005) 80-7205-212-8 255

Francis, přemoudřelý tichošlápek, je nováčkem v revíru. Nastěhoval se se svým pánem Gustavem do domu, jehož pachy a atmosférické zvláštnosti dávají tušit, že zde něco není v pořádku. A když krátce na to, při první obhlídce terénu, narazí na zle zřízenou mrtvolu jednoho soukmenovce, je mu jasné, že je to provokativní výzva jeho inteligenčnímu kvocientu. A tak se před čtenářem odvíjí s kočičí hbitostí příběh, beroucí mu napětím dech: Příběh o sériových vraždách a náboženských sektách, o mrouskavých kočkách a počítačích, o šílených myšlenkách a omnipotentních fantaziích... Bajka o zvířatech, odhalující ve svém napínavém ději a furiózním finále propasti lidské morálky. (Založil/a: icekafe)

Akif Pirinçci Akif Pirinçci
*20.10.1959

xerdsfsd
  17. 5. 2014, 13:33
skoro bych řekla, že tu knihu musel nějaký kocour diktovat, jak jinak by mohl člověk, sám na sebe tak pyšný, jen připustit, že o něm jeho domácí mazlíček smýšlí jako o podivínském otvíráku konzerv? a to ještě v tom příznivějším případš
Uzavřený_účet_9045
  4. 9. 2014, 22:15
Detektivka, která není pro každého milovníka detektivek, a zároveň kniha o kočkách, která není pro každého milovníka koček. Jazykem mi trošku připomíná Tanu French. Vnímavý čtenář objeví spoustu hlubších myšlenek nejen o vztahu zvířat a lidí. Velmi kladně také hodnotím "dodatky" v závěru knihy, protože některé informace pro mě byly překvapivé - a to jsem se vždycky považovala za milovníka Felidae. :3
Liwilterhage
  13. 8. 2011, 0:04
Skutečně kniha s pro mě velmi silným jádrem příběhu. Nejedná se o kočičí detektivku, na kterou je většina z nás zvyklých - zaměřenou především na vtipné pojetí příběhu prostřednictvím jiného tvora - kočky.
Já jako člověk upřednostňující kočku před psem jsem si početla a ještě se dozvěděla i mnohé informace o tomto domácím mazlíčkovi.
A ke všemu mám i pocit, že se na svého kocoura po dnešku budu dívat zcela odlišně... :)
Samantha
  6. 5. 2011, 18:18
Tahle kniha není pro každého. Je pro milovníky koček, a pro lidi, kteří věří, že zvířata vidí a cítí víc, než si my, páni tvorstva myslíme. Jelikož já mezi takové lidi patřím, a navíc spisovatelův styl (a pro jednou i překlad, skutečně tleskám, neboť knihu jsem četla i v originále) je čtivý a dokonale vystihující atmosféru, tuhle knížku řadím so mé vůbec top +é knih,co jsem kdy četla. Kocouří detektiv Francis se stal mým oblíbeným hrdinou a jeho příběh si kdykoli ráda přečtu znovu 9zatím se tak stalo 4x :-) Překvapivě se nekoná ani žádné moralizování, ale srovnání světa kočičího a lidského vyznívá do smutku, hrůzy a lítosti, aniž by to bylo patetické. Jednoznačně 5 hvězdiček, i když lidem co nemají ponětí o kočkách to nic neřekne.