Picasso - Můj dědeček

Picasso - Můj dědeček

PRAGMA - 2003

PRAGMA (2003) 204

Můj dědeček je příběh o Picassovi, největším géniovi 20. století, který vypráví jeho vnučka Marina, když vzpomíná na své dětství. Malíř umřel v roce 1973, kdy jí bylo dvacet dva let. Mlčela celých 30 roků. Tato léta potřebovala k tomu, aby dokázala promluvit o svém utrpení, aby se zbavila nekonečného pocitu studu a zahladila jizvu na duši. Marina Picasso nám odhaluje své pocity tím nejintimnějším způsobem. Pocity, které jsou až za bolestí, pocity, ze kterých dnes čerpá svoji svobodu. Touto svobodou jsou její děti a ti z okraje společnosti. Autorka napsala knihu ve spolupráci s Louisem Valentinem. (Založil/a: icekafe)

gabin
  10. 3. 2015, 12:27
Aneb pláč na špatném hrobě. Odložila jsem....Picasso nebyl žádný anděl, to je pravda, ale že by mohl za otřesnou ničivou povahu Marininy matky? Alkoholické hysterky a cuchty, která dlabala na děti, štvala je proti otci, tj. Picassovu synovi a Picassovi? Ten ji nesnášel a není se co divit. Jedna hvězdička je za fotky, ale ty stihnete prohlídnout v knihovně nebo v obchodě (jestli tenhle nářek ještě vůbec někdo vydá). Rozhodně nedoporučuji číst natož kupovat!!!!