Kafka, láska a odvaha

Originální název: Kafka, Love and Courage

PRAGMA - 1999
ISBN: 80-7205-677-8

PRAGMA (1999) 80-7205-677-8 207

Kniha popisuje život Mileny Jesenské. (Založil/a: icekafe)

Veronika Anna Holubov
  21. 7. 2015, 11:03
Uměleckými kvalitami knížky si teda vůbec nejsem jistá. Dostala jsem ji kdysi jako dárek a pokoušela jsem se ji číst asi třikrát. Hodnotné spíše jako dokumentace nějaké doby, pokud se překousáte přes hory sentimentu, bolístkoidnosti, absenci humoru, nadhledu. Než jsem ji četla tak jsem si myslela, že mě tato epocha a prostředí zajímá. Asi ne, nebo mě jen naprosto míjí postava Jesenské? Pro mne spíše špatná kniha.
Annienka
  25. 9. 2012, 20:04
Úžasný příběh plný překážek, které Milené Jesenské život přichystal. Takhle poutavý a lehce čitelný příběh jsem už dlouho nečetla a kdybych nemusela chodit do práce, tak to mám za jeden den přečtené. Původně jsem si knihu pořídila kvůli Kafkovi, ale nakonec mě životní příběh Mileny naprosto pohltil, vůbec jsem netušila, co vše zažila, až to člověku přijde neuvěřitelné, jak to vše stihla a jak je život nespravedlivý. Autorka navíc skvěle vysvětluje politickou situaci a historické souvislosti, takže se čtenář snadněji orientuje, proč se v jaké situaci zrovna takto zachovala. Kdybych mohla, tak dám deset hvězdiček.