Živého mě nedostanou!

Živého mě nedostanou!
Originální název: Živého mě nedostanou!

Brokilon - 2010
ISBN: 978-80-86309-46-0

Brokilon (2010) 978-80-86309-46-0 400

Marvin je zombie a navíc nájemný vrah.Román se odehrává na ztraceném kontinentu atlantidě v roce 1250 před Kristem. Cynická, akční fantasy určená pro nenáročného čtenáře. (Založil/a: norek)

Dušan Fabian Dušan Fabian
*10.11.1975

Keatin
  25. 11. 2014, 18:02
Kniha se mi přímo ukrutně líbila. Ano, mám výhrady vůči uvažování Martvina v závorkách ...sakra, já nepřemýšlím v závorkách. :) Nicméně i tak se mi líbil příběh, zvrácenost a černý humor hlavního hrdiny, vtipné (někdy až morbiní) hlášky. Sice se nejedná o žádné literární veledílo, ale skvěle jsem si u něj odpočala, pobavila a prostě ...jde do oblíbených! :)
lukyn
  20. 3. 2012, 9:08
Slátanina. Příběh připomíná spíš počítačovou hru: Hlavní "ne"mrtvý hrdina plní mise, jednu za druhou. V paláci pak hledá elixír, který ho drží při "životě", aby mohl odejít. Jak to dopadne nevím, knihu jsem odložil v polovině.

Autor se ani neobtěžoval vymyslet některým místům a výrazům alespoň jiné názvy. Např. Vatihuakán, sídlo nějaké nejvyšší sekty, které je ještě ke všemu umístěno v Atlantidě. Nebo nesmyslně zase prozměnu mění slova, která pak v textu jen ruší: bohůmžel (bohužel), khemické pochody (chemické), ormony (hormony), atd...

Autora také vyhlašuji králem závorek. Kniha by se rozhodně obešla bez nich a jen škodí. 20% dávám ne za knihu, ale za odvahu.
Methat
  9. 6. 2015, 13:15
Chcem pokračovanie! Tak šialenú, drsnú, krvavú a čiernym humorom omotanú, vtipnú knihu som nečítal od dôb Asfaltu. Už od obálky a anotácie je zrejmé, že to nebude obyčajné fantasy, ktoré sa hrá na rádoby dobrých a zlých hrdinov. "Hrdinom" v knihe Živého mě nedostanou! je sympatický zombík Marvin, ktorý bude na každej strane sypať jednu suchú hlášku za druhou. Dej je svižný ako len byť môže a v príbehu sa stretnete aj so zaujímavými postavami(Šakyra, alchem, medikon, Lysohlávka, atď.). Súboje sú popísané veľmi dobre a knihu sfúknete za veľmi rýchlu dobu(sám som sa tomu čudoval). Dúfam, že Fabian urobí pokračovanie, pretože koniec je s veľkým otáznikom. A ja sa znovu teším na deň, kedy príde na pulty kníhkupectiev nesmrteľný Marvin...

A jeho meč...

A čakan!

Ticho, které zavládlo, by se dalo... ne, krájet ne. Spíš tesat do kvádrů a používat do základů pyramid.
Místní pivo je kalné jako kravská moč v říji, v ústech zanechává pachuť po bažině a k žaludku se chová hůř než sandály agentú KGB během rutinního křížového výslechu.
Maverick88
  6. 4. 2014, 23:21
V pořadí již třetí kniha od Dušana Fabiana, kterou jsem četl. V knize používá dosti morbidní styl humoru a nadsázky, který je mi velice sympatický. Děj je napsán velice čtivou (odpočinkovou) formou, ale občas se v něm vyskytují nudnější části, přes které když se čtenář dostane, tak ho čeká opět úsek plný zábavy. Doporučuji
majkl_pu
  10. 11. 2012, 17:44
opravdu dobrý relax, zajímavý nápad. Pojmenování míst viz lukyn mi naopak přijde vtipné. doporučuji.
Auril
  28. 7. 2012, 18:38
Kniha má pár světlých momentů, místy je i vtipná - včetně výrazů, na které si stěžuje uživatel lukyn. Každopádně jsem místy musela kroutit hlavou a útrpně si povzdechnout nad obsahem. Zejména jsem po celou dobu trpěla silným dojem, že se autor svým stylem snaží napodobit jiného českého autora, což se příliš nepovedlo, a tak bychom se všichni měli tvářit, že vlastně byla psána s velkou nadsázkou. Suma sumárum - velmi, velmi, velmi nenáročné čtení, které bych znovu nechtěla absolvovat.
norek
  26. 12. 2010, 16:32
Opravdu nenáročná četba. Chvílemi jsem se bavil, chvílemi nudil, ale ty zábavný okamžiky převládali.