Grace Kellyová

Originální název: True Grace: The Life and Times of an American Princess

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-386-4

BB art (2008) 978-80-7381-386-4 345

Krásná, elegantní a záhadná Grace Kellyová přitahovala řadu let pohled a zájem celého světa. Kniha nás provází Graceiným dětstvím a mládím stráveným v americké Filadelfii i jejím pozdějším životem v Hollywoodu a Monaku. Seznamuje nás s Graceinou laskavou a dobročinnou povahou, s jejím přátelstvím s Carym Grantem a jeho manželkou Betsy Drakeovou, s její tolerancí vůči bratrovi Jackovi a jeho románku s krásnou transsexuálkou, vypráví o celoživotní sžíravé žárlivosti Jacqueline Kennedyové, která se nikdy nevyrovnala s tím, že Grace kdysi chodila s tehdy ještě svobodným JFK a že se uvažovalo o jejich sňatku, i o Graceině soucitu s princeznou Dianou, která právě vstupovala do manželství s princem Charlesem. Provází nás jejími hollywoodskými i posthollywoodskými flirty se známými i méně známými osobnostmi (Tonym Curtisem, Bingem Crosbym, Frankem Sinatrou, Davidem Nivenem, Clarkem Gablem a íránským šáhem), zajímavou spoluprací s Alfredem Hitchcockem, který z ní udělal filmovou hvězdu, i jejím sňatkem s monackým knížetem Rainierem, jímž se stala monackou kněžnou, která toto skomírající kapesní knížectví proměnila v ideální destinaci pro světovou smetánku. (Založil/a: swed)

Wendy Leigh Wendy Leigh
*1950