Aku-aku Tajemství velikonočního ostrova

Aku-aku Tajemství velikonočního ostrova Originální název: Aku-aku

Mladá fronta - 1970

Mladá fronta (1970) 320

Kniha zachycuje pobyt a výzkumy Thora Heyerdahla na tajuplném Velikonočním ostrově, v jazyce domorodců zvaném Rapa Nui... (Založil/a: lucajda)

Thor Heyerdahl Thor Heyerdahl
*06.10.1914 - †18.04.2002

Rames
  24. 11. 2012, 18:16
Aku-Aku jsem četla před mnoha a mnoha lety. A přesně si pamatuji ten pocit napětí a tajemna ,vzrušení z historie. Thor /jak autora familiérně nazývám/ ve mě vyvolal obrovský zájem o kulturu na ostovech v tichomoří. Aku-Aku hlídače ,ochrání tě od pláče !
teite
  1. 12. 2013, 20:49
Knížku jsem četla poprvé jako dítě a vzbudila u mě zájem o cestování, historii, antropologii aj. Od té chvíle už mě ten zájem neopustil a k Heyerdahlovi se stále vracím.
ilon-a
  2. 1. 2015, 11:10
Fascinující a neuvěřitelný dobrodružství. Kultura na Velikonočním ostrově se od té naší liší natolik, až to chvílema působilo, že je příběh smyšlený. Každopádně Heyerdahlovy zážitky může kdekdo závidět a zaslouží si obdiv.
Bohužel, kniha byla napsaná docela nudným stylem. Kapitoly byly zdlouhavé a kolikrát zbytečně obsáhlé a protahované. Některé události a situace mohl autor klidně zkrátit. Hledání a nošení kamenných sošek mě uprostřed knihy už přestalo bavit.
Kulekunka
  1. 8. 2012, 0:38
Strašně zajímavý cestopis - nebyl můj prví ani poslední, ale rozhodně mě ovlivnil nejvíce. Často se k němu vracím a stále plánuji cestu na Velikonoční ostrovy...
petulina
  25. 6. 2015, 16:39
Jako studentka antropologie jsem považovala jako povinnost přečíst si tuhle knihu. Jsem ráda, že jsem tak učinila...moc čtivá kniha, plná tajemství a dobrodružství. Ráda jsem se dověděla něco nového o Velikonočním ostrově, o lidech tohoto ostrova, jejich kultuře, historii a zároveň o samotném Thoru Heyerdahlovi. Doporučuji! ****
lucajda
  26. 12. 2010, 19:14
Tuto knihu jsem dostala od kamaráda. Nejdříve mi ji půjčil a pak mi ji věnoval. Dlouho mi trvalo, než jsem se prokousala začátkem, ale stálo to za to, mrzelo mě že už je konec. Pěkný cestopis se spoustou příběhů a fotografií