Mraky nad rájem

Mraky nad rájem Originální název: The Cloud Garden

Alpress - 2004
ISBN: 80-7218-965-4

Alpress (2004) 80-7218-965-4 302

Věčný poutník Paul a nadšený botanik Tom se navdory četným varováním odhodlají vstoupit do rokliny Darién na hranicích Panamy s Kalumbií, ačkoliv je všeobecně známo, že v těchto místech operuje mnoho nebezpečných protivládních ozbrojených skupin a pašeráků drog. Oba muže vpřed popohání touha po nevšedních zážitcích, jaké má na světě jen hrstka cestovatelů, a Tom navíc doufá, že v pralese objeví neznámé druhy orchidejí. Před dosažením kolumbijských hranic jsou zatčení polovojenskou skupinou. Dlouhé týdny jsou pak nuceni přečkat v podivném zajetí. Na jedné straně pochopitelně trpí nesutálým strachem o život, avšak současně zažijí se svými svéráznými vězniteli i řadu veselých chvilek. Jak Tom s Paulem obstojí ve zkoušce vůle, psychické odolnosti a vytrvalosti? Dočkají se opět svobody a vytouženého shledání s rodinou? (Založil/a: Avalon)

01Baruska
  28. 11. 2012, 11:52
Pravdivý příběh dvou cestovatelů, kteří se náhodně setkali a šli vstříc dobrodružství, mě naprosto pohltil. A musim říct, že občas sem se i zasmála. Ale co mi utkvělo v paměti byli červíci. Jinak všem můžu jen doporučit.
Muficek01
  29. 8. 2012, 16:50
Super knížka, už dlouho jsem nic tak zajímavého nečetla. Mohu jen doporučit. Jako dost bláznivej nápad...