Sladká vůně bolehlavu

Originální název: The Little Giant of Aberdeen County

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1332-2

Ikar (2010) 978-80-249-1332-2 352

Truly Plaiceová to neměla v životě lehké. Narodila se jako malá nehezká obryně a v průběhu let se stávala ještě mohutnější a ošklivější. Byla terčem posměchu celého aberdeenského okresu a otec jí nikdy nepřestal vyčítat smrt matky při jejím porodu. Poté, co zemřel i on, ji dokonce oddělili od sestry Sereny Jane, krásné křehké dívky, a zatímco Sereny Jane se ujala rodina, ve které jí nic nechybělo, Truly si vzali na farmu jako děvče pro všechno. Robert Morgan, nejmladší z místní dynastie lékařů, je krásnou Trulyinou sestrou přímo posedlý a nakonec se mu podaří ji dostat. Po několika letech manželství od něj ale Serena Jane uteče a je na Truly, aby ji zastoupila, vedla Robertovi dům a starala se o jeho osmiletého syna. Robert Morgan se k ní chová neurvale, bez přestání ji uráží a ponižuje. Truly trpělivě a bez výčitek snáší svůj úděl a osud ji nakonec za její obětavost, vnitřní vyrovnanost a schopnost nadhledu dopřeje poznat život i z té lepší stránky. (Založil/a: Avalon)

fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:17
Do knihy jsem se ze začátku nemohla vůbec začíst a ani mě ten začátek moc nebral. Pak se vše změnilo a začetla jsem se do toho s chutí. Nakonec se z toho vyklubal krásný příběh. V románech hlavní hrdinka bývá vždy hezká, hubená, prostě idol. V téhle knize ne. Je jiná než ostatní, ale krásná je osobností.
radish
  19. 7. 2013, 13:30
Ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začít, hlavní hrdinka mi přišla nezajímavá, autorka používá spousty podivných přirovnání... Knihu jsem odložila a po půl roce jsem začala znovu. Nakonec to nebylo tak hrozné, jak to ze začátku vypadalo, na styl psaní jsem si zvykla, postavy mi začaly být sympatické.. Příběh mě začal bavit a knihu jsem přečetla za pár dní. :)