Vždy s láskou, Petra

Vždy s láskou, Petra Originální název: Love Always, Petra

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-807-X

BB art (2006) 80-7341-807-X 190

Seběhlo se to tak náhle, že jsme neměli ani vteřinu na rozmyšlenou. Voda se na nás valila ze všech stran. Strhl nás běsnící proud. Na zlomek vteřiny před tím, než nás příval vody rozdělil, jsem uviděla Simonovu tvář.
A potom mi zmizel.
Obrovský rozsah katastrofy, která zasáhla tichomořské pobřeží, se vymykal chápání – neměla jsem nejmenší tušení, že my jsme jen dva ze stovek tisíc dalších, kteří bojovali o život se smrtícími vlnami, ani to, že v krátké době 225 000 lidí zemře.
Jednoho překrásného sluncem zalitého rána Petra Němcová v bungalovu v přímořském letovisku v Thajsku balila a chystala se k odjezdu, když zaslechla křik. Lidé v panice utíkali všemi směry, když se vzduch naplnil hromovým, uši rvoucím rachotem. Vzápětí již bojovala o holý život…
Petru a její životní lásku, fotografa Simona Atleeho, stejně jako tisíce dalších zasáhla ničivá vlna bez varování, nedala jim ani možnost se rozloučit. Nekonečných osm hodin plných mučivé bolesti vystřelující z roztříštěné pánve přečkala ve větvích palmy. V nemilosrdné sluneční výhni ztrácela vědomí. Okolní svět se změnil k nepoznání. Po úderu cunami zůstaly jen trosky, zkáza a bolest. Tato statečná a silná mladá žena vypověděla svůj nevšední a poutavý životní příběh v autobiografii, která se vám právě dostává do rukou.
Vždy s láskou, Petra je víc než jen vylíčení nezměrné tragédie, je to příběh dívky z malého průmyslového města, která se z komunistického Československa dostala na obálku časopisu Sports Illustrated, ale i příběh opravdové lásky v klamném světě třpytivého pozlátka světové módy.
Autobiografie Petry Němcové však názorně ukazuje nezměrnou sílu přírody, která nejen dokáže v jediném okamžiku změnit lidské životy, ale zároveň nás neustále učí vážit si daru života a lásky. (Založil/a: AprilDisaster)

Petra Němcová Petra Němcová
*24.06.1979

Jane Scovell Jane Scovell
*1934

Illaa
  10. 1. 2013, 11:17
Velice dojemný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Na této knize se mi líbilo, že není jen o nehodě samotné, ale popisuje Petřin život od malička. Velice mě to vzalo, mnohokrát jsem během čtení měla husí kůži. Doporučuji si přečíst.
Tejinta
  15. 1. 2013, 19:10
Tato kniha mne doslova pohltila. Příběh a autobiografické vyprávění jsem spolykala během jednoho večera a zanechalo ve mně velkou emoční stopu. Vřele doporučuji.