Odlévač zrcadel

Odlévač zrcadel

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2817-4

Knižní klub (2010) 978-80-242-2817-4 368

Nevšední příběh Michela Mezera, vynikajícího odlévače zrcadel a pozdějšího „mistra černého umění“, tedy knihtisku, se odehrává v 15. století v Mohuči. Michel po smrti manželky sám vychovává svou dceru Editu. Časem ho okolnosti přinutí, aby se za lepší obživou vydal do světa. Po delším putování se usadí v Cařihradu, středisku uměleckých řemesel, ale také útočišti všelijakých dobrodruhů a posléze v Benátkách v době jejich největšího rozkvětu, kde však mají zelenou i nejtemnější machinace nejrůznějších náboženských spolků, tehdejších politiků a bohatých obchodníků. Díky pohnutým osudům Michela a jeho dcery poznáváme tehdejší život i obyčejných lidí, prožíváme s nimi jejich lásky i starost o živobytí, tak odlišné od pletichaření bohatých vrstev. (Založil/a: Kimon)

Ariko
  20. 9. 2014, 16:57
Čtiva kniha plná zvratů a napětí. Ráda jsem si připomínala místa zde popsaná při dovolené v Benátkách. Krásné líčení architektury je samozřejmosti.
Kimon
  29. 3. 2011, 14:05
Výborným způsobem napsaná kniha. Poutavá, napínavá a především napsaná velmi čtivým a snadno pochopitelným stylem. Pro milovníky historických dobrodružně psaných románů další šperk do knihovny. Podobný styl: Pilíře země či Na věky věků od K. Folleta.