Zahrada kouzel

Zahrada kouzel Originální název: Garden Spells

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1471-8

Ikar (2010) 978-80-249-1471-8 248

Romantický příběh dvou sester z malého městečka v Jižní Karolíně, které mají magické nadání a trable s láskou. Claire pěstuje na zahradě jedlé květiny, z kterých vaří kouzelné delikatesy a mění jimi životy lidí, Sydney dokáže česat a líčit tak, že vyzdvihne to, co je na každém nejkrásnější. Přesto se Claire bojí lásky a Sydney utíká od násilnického manžela. Pomůže jim kouzelné muškátové víno, které k vám přiláká toho, koho nejvíc potřebujete? (Založil/a: Avalon)

Kele De
  24. 2. 2014, 20:31
Kniha mi připomínala něco mezi filmem Magická posedlost a knížkou Čokoláda. Díky tomu se dost věcí a děje dalo odhadnout předem, nicméně beru to jako poměrně kultivované odpočinkové čtivo.
Ruxandra
  1. 11. 2012, 12:58
Kniha mě během pár stránek uchvátila a nepustila. Je to krásné odpočinkové čtení. Ačkoli obálka vypadá jako od fantasy knihy, příběh je především o lidských vztazích. Ale nějaké to fantastyčno tam také najdete;)
stepuli
  19. 2. 2014, 20:18
Příběh je kombinací naivní pohádky a románu pro dospělé. U postav mě dost štvaly jejich nalinkované osudy - jsem z toho a toho rodu, takže mám dané, že budu neodolatelná pro každého muže, nebo že se mi nikdy nic nepodaří nebo že musím umět vařit i kdybych nechtěla... No, nebyl to můj šálek kávy.
lidus
  23. 3. 2015, 18:50
Zahrada kouzel patří přesně do toho žánru, který nečtu, dokud mi to někdo nadšeně nevnutí a já mu chci udělat radost. Ta kniha je růžová jako německé romantické filmy a úplně stejně předvídatelná. Nicméně autorka má nepochybně bohatou fantazii a talent na zajímavé metafory, což její dílko zachraňuje od zařazení do úplného škváru. Moc mě bavila jabloň, jen jsem nepochopila, proč chtěla ukrást stůl...
Docela pěkná četba, pokud chce člověk úplně vyprázdnit hlavu.
LiaFee
  12. 11. 2016, 15:40
Nádhera. Prostě a jednoduše nádhera. Dokonalé pátkové čtení, když si potřebujete odpočinout a na chvíli uniknout do světa, který je aspoň trochu kouzelný.
hanci.hp
  6. 12. 2015, 15:51
To bylo jako německý romantický film. Všechno růžové, dokonalé a ještě jako bonus magické. Ale na druhou stranu, nebylo to vůbec špatné odpočinkové čtení.
Aileen7
  29. 5. 2013, 20:23
V knize jiskří příjemné magično, pro které mám slabost, ale zároveň zde nejde jen o kouzla, ale řeší se i vážnější věci, např. vztahy mezi jednotlivými postavami. Rozhodně stojí za to si přečíst :-) .