Jak se zvířata milují

Originální název: How Animals Have Sex

Mladá fronta - 2007
ISBN: 80-204-1578-5

Mladá fronta (2007) 80-204-1578-5 136

Od kompromitujících snímků pandy velké až po hlemýždí šíp lásky - s tím vším vás seznámí tento průvodce světem velkých i malých zvířat v intimních chvílích páření. Nemůžeme vám slíbit, že vám tato knížka ozřejmí základní pravdy o vývojové teorii. Sotva ji také využijete k prohloubení studia společenského života živočichů a nevrhá ani objevné světlo na lidskou sexualitu. Zvířata jsou v podstatě hloupá. Ovšem lidé jsou hloupí také. Leccos, čemu se v našem světě můžete naučit, vám může připadat také pitomé. A pokud vám není víc než osm let, patrně takovou publikaci o "zvířecím sexu" nebudete smět číst. Přesto je zde pár dobrých důvodů, proč může být tato knížka pro vás téměř nedocenitelná. Hlavním důvodem, proč byste si ji měli přečíst, je fakt, že se průměrný člověk o těchto "příšerných" věcech nikde nic nedozví, ačkoliv jsou projevem úžasné strategie přírody a neuvěřitelné přizpůsobivosti. Díky ní totiž živé bytosti dovedou zajistit pokračování svého rodu v podmínkách tak drsných, že se nám o nich ani nesní. (Založil/a: miskase)

#sex  #zvířata