Marilyn Monroe

Originální název: Marilyn Monroe

Slovart - 2010
ISBN: 978-80-7391-422-6

Slovart (2010) 978-80-7391-422-6 192

"Zapomeňte na všechno, co si myslíte, že o ní víte," varoval ve své autobiografii Elia Kazan. Ikona, kterou uctíváme pod jménem Marilyn Monroe, byla ve skutečnosti inteligentní, smyslná a sebevědomá fantastka jménem Norma Jean Mortenson.
Jako čistý produkt Hollywoodu zůstává v průběhu času stejná jako další dva selfmademani, Charlie Chaplin a Cary Grant. Jen málo věcí činí její posmrtný život přitažlivějším než myticky sexuální pověst.
Norma Jean zaplatila za Marilyn obrovskou cenu, ale nastavila tím definitivně laťku vysoko pro všechny ostatní rádoby bohyně. (Založil/a: swed)

Paul Duncan Paul Duncan

Blondi
  9. 1. 2013, 16:39
Knížka, která mi leží u postele a musí být vždy po ruce=) úžasné fotky, pro fanoušky Marilyn je to "Bible"=) teda alespoň myslím...pro mě rozhodně je!
Dexterman
  5. 7. 2016, 11:28
sou určitě i lepší knihy o Marylin Monroe než je tato . Jako hlavní zápor se zde jevi to , že není celá psaná v češtině . Musite hledat mezi angličtinou a polštinou což někdy je opravdu únavná práce . O Marylin se v knize dotvite opravdu jen to nejpodstatnějši . Kdo by chtěl vědět vice má smůlu . To co je na knize velmi dobré jsou ilustrace. Je doprovázená zajimavými ilustrovanými obrázky M M . To co ji děla vyjmečnou . Jsou citáty které M M řekla a drobné zajímavosti z natáčení jejich některých filmů . Jako celek velice průměrná kniha . Obrázky a citáty však stojí za to .