Tichý pláč

Originální název: Cry Silent Tears

Alpress - 2010
ISBN: 978-80-7362-864-2

Alpress (2010) 978-80-7362-864-2 248

Pan Peters si sice vzal Lesley za ženu poté, co ji přivedl do jiného stavu, jeho srdce však patřilo jiné. Lesley na sokyni ukrutně žárlila a zlost si vybíjela na malém synkovi. Tatínkova tragická smrt Joeův život doslova zpečetila. Sadistická matka alkoholička chlapce vězní ve sklepení, její nový přítel vnese do týrání další prvky: znásilňování a dětskou pornografii. (Založil/a: miskase)

Joe Peters Joe Peters
*1973

vladislaus
  3. 4. 2015, 16:20
Já půjdu proti proudu a tuto knihu nevychválím. Mám totiž pochybnosti o její reálnosti. U nás děti chodí na pravidelné lékařské kontroly a očkování. V Anglii to není zvykem? Mělo by se na týrání dítěte přijít. Spíše mám podezření, že je to vymyšlená pornografie pro pedofily.
orisi
  8. 2. 2014, 11:20
Úspěšně dočteno. Emoce a vzpomínky se ve mně vaří. Joe popsal své zneužívání velmi dobře, to není správně řečeno... tak jak to bývá. Každý z nás se s podobným zážitkem vyrovnává po své. Někdo napíše knihu, jiný se svěří přátelům. Musím se přiznat, při některých pasážích jsem si prožil to co sem prožil. Objevila se panika a jim podobné „záchvaty“, dal jsem se do pořádku a pokračoval ve čtení, i když nebylo jednoduché udržet emoce na uzdě. Občas slyším když se o tom lidé baví. Je to přece dlouhá doba. To musí odeznít a žít normálním životem. Bohužel jsou to hloupé předsudky. Podvědomí je strašná svi...ně a dokáže dát o sobě vědět. V dětském domově kde sem našel svoji náhradní rodinu, stále se scházíme. Jsme rodina. Pokud si s Vámi „pohrává“ sadistický pedofil zanechá to na Vás následky. Bohužel soudruh vychovatel byl ve straně, tudíž by nebyl ničeho takového schopen. Joe mě dal svým příběhem strašně moc energie a sílu vše si prožít a svým způsobem zmírnit. Děkuji Ti moc za předání kousku Tvé síly žít dál normálním slušným životem.
Orina
  20. 7. 2016, 7:27
Podobné knihy jsem louskala s pocitem hnusu, teď když mám vlastní dítě, musím občas i přidržovat lavor, abych se nepozvracela a začínám se podobnému tématu spíš vyhýbat. V člověku se probouzí vražedné sklony, když vidí, čeho jsou schopni lidé, kteří mají dítě hýčkat a chránit. Nicméně nesedí mi na tom jedna věc - pomineme li fakt, že toto Joe zažíval v letech, kdy se podobné situace ješte nebraly tak vážně, to ho opravdu nevyšetřil žádný doktor, když mluvil o sexuálním zneužívání?! Protože zneužívání od devíti let by na něm určite rozpoznatelné fyzické následky zanechalo.
pove
  31. 5. 2013, 19:28
Za pár hodin přečtená kniha, která mě totálně vtáhla do děje. Že se tohle děje po celém světě, to je asi jasné každému. Jediné, co mě mrzí - že to skutečně neohlásil a neřešila policie. U nás by se udělalo tytyty, tam ne. Jinak - naprosto šílené a zničené dětství.
01Baruska
  28. 8. 2016, 17:49
Kniha přečtena na jeden zátah. Je neuvěřitelný, čeho všeho jsou někteří lidé schopni. Nejhorší je, že kolikrát i z řad vlastní rodiny. Těší mě fakt, že Joe byl nakonec schopný se se vším vypořádat, najít si ženu a mít vlastní rodinu.
Avšak co mě u takovýchto příběhů překvapuje nejvíce, že nikdy nikomu nic není podezřelé. Nějak se mi nezdá myšlenka, že učitelé ani nikdo jiný z okolí si nevšiml modřin a nenahlásil to. A co mi vadí asi nejvíce?! Když Joe přizná policii, že ho (byť jen bratr) pohlavně zneužívá a policie ho nepošle ani na vyšetření? Žila jsem v domnění, že takovéto obvinění se na lehkou váhu nebere.
V závěru děj poutavý, kniha čtivá. Ale nějak nevím co si o tom myslet.
karce
  3. 8. 2012, 11:52
Neskutečně smutná kniha. Proč jsou dospělí tak krutí k dětem a nutí je do věcí, které nechápou? Jsou snad jiné prostředky jak vydělávat peníze než na vlasních dětech s různými strýčky v posteli. Násilím a bitím dítě nedonutíte k poslušnosti. Velký obdiv autorovi za jeho statečnost a sílu ducha jít dál a mít se lépe.
ptacichripkaa
  29. 8. 2011, 21:08
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je strašné čím si musel autor jako dítě projít a obdivuji jak se se svou minulostí vypořádal a že po té hrůze co prožil byl schopný sám založit rodinu a žít dál.
MatrixArwen
  17. 9. 2012, 14:26
Neskutečná kniha...přečteno jedním dechem...je až neskutečné, čeho jsou lidi schopni! Klobouk dolů a vůbec obdov, že o tom autor dokázal napsat a jakým způsobem se s tím vyrovnal!

---------------------

7z7z7
  5. 4. 2012, 17:26
Tahle kniha mě dostala,byla jsem pi čtení neuvěřitelně smutná a naštvaná.Hodně moc obdivuji autora knihy,že dokázal po takových hrozných podmínkách založit rodinu a žít.