Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Martin Frič - Muž, který rozdával smích

53%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Martin Frič - Muž, který rozdával smích
Autor:
Originální název: Martin Frič - Muž, který rozdával smích

Nejnovější vydání:
BVD - 2008
ISBN: 978-80-87090-10-7
Počet stránek: 300
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BVD (2008) 978-80-87090-10-7 300

Martin Frič je bezesporu jednou z nejvýraznějších osobností předválečné i poválečné historie českého raného filmu. Muž, který patřil ke klasikům filmové veselohry si získal jméno už ve třicátých letech minulého století a ještě ve druhé polovině šedesátých let dovedl rozdávat smích, aniž by slevil z umělecké kvality. Jako režisér je podepsán pod téměř dvěma stovkami filmů, což je nepochybně evropský i světový unikát. Monografie, která právě vychází, je jen malou splátkou za jeho vklad do pokladnice české kinematografie. Režisér mnoha nesmrtelných komedií, Kristiánem počínaje a slavnými studentskými filmy konče, je v této knize připomenut nejen jako tvůrce, ale především jako člověk, který miloval život. Kvalita této monografie je umocněna tím, že její autor Miloš Fiala je nejen filmovým historikem a zkušeným publicistou, ale byl také po více než čtyři desíky let osobním přítelem Martina Friče. Kniha je doplněna vice než 80 unikátními fotografiemi. (Založil/a: swed)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Mágr
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 4. 2014, 15:42
Martin Frič- to je nehynoucí gigant, na němž si nesmírně cením jeho všeobímající lásky pro film, cit pro spolupracovníky, lidský přístup ke kolegům a cit pro příběh navzdory složité cestě ideologiemi, jenž nejprve požadovaly smích navzdory smrti, a posléze budovatelskou schématičnost. Mám- li vyzdvihnout film, jenž je důkazem nadřazenosti frajeřiny tohoto, v dobrém slova smyslu řemeslníka našeho filmu, nad požadavky doby, uvádím- http://www.csfd.cz/film/3133-navrat-domu/ S knihou nemohu souhlasit v tom, že zařazuje pohádku Dařbuján a Pandrhola do období tvůrčí krize a doufám v uvedení dalších knih o této skromné legendě.
vycpi
40% 40% 40% 40% 40%
  8. 7. 2012, 19:47
Knížka plná chyb, časových i faktických, šel jsem i do knihkupectví, kde jsem koupil, aby věděli, jakou hrůzu a nesmysly prodávají. Jak jsem se na knihu těšil, přišlo velké zklamání. Škoda, Martin Frič by si jistě zasloužil lepší zpracování.