Hvězdná hodina vrahů

Originální název: Hvězdná hodina vrahů

Academia - 2009
ISBN: 978-80-200-1731-4

Academia (2009) 978-80-200-1731-4 415

Příběh začíná v únoru 1945, kdy mladý pražský kriminální adjunkt Jan Morava dostane případ sadistického vraha vdov. Jednou z obětí je i vdova po německém generálovi a případem se začne zabývat i pražské gestapo, které jmenuje jako svého dohlížitele Erwina Bubacka, vrchního kriminálního radu narozeného v Praze. Kauza se zároveň stává příležitostí pro zmapování podzemních činností pražské policie, která tvoří jedinou ozbrojenou složku v Protektorátu.

Zdroj: www.academia.cz (Založil/a: bannanamenka.l)

vladislaus
  28. 6. 2014, 16:00
Já si naopak od uživatele kamie myslím, že tato kniha patří mezi slabší Kohoutovy knihy. Zápletka se sériovým vrahem žen za nacistů mi připadá přitažená za vlasy.
kamie
  26. 9. 2011, 11:41
Po Katyni a Hodině tance a lásky moje třetí kniha od Kohouta, ale bezkonkurenčně nejlepší. Napětí, čtivost, úvahové pasáže o existenci kolektivní viny, mírný humor a obrovská dávka lidství. Donutí přemýšlet o závislosti hodnot na okolnostech. Při čtení knihy, jako kdybyste se procházeli zoologickou zahradou, kde někdo nechal všechny mříže otevřené, kde zmizel rozdíl mezi dozorci a zvěří. Tvář vraha a hrdiny splývá v jedinou a hrstka lidí se snaží přijít na to, co je vlastně správné. Navíc je zde skvěle, a zároveň jemně vystižená konplikovanost česko-německých vztahů. Skutečný čtenářský požitek.