Poirotova pátrání

Poirotova pátrání Originální název: Poirot Investigates

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2387-2

Knižní klub (2009) 978-80-242-2387-2 174

Ve sbírce povídek, publikovaných nejprve samostatně časopisecky a v roce 1924 souborně pod titulem Poirotova pátrání, stane geniální, ačkoli značně výstřední belgický detektiv Hercule Poirot po boku s věrným, ale tak trochu natvrdlým přítelem kapitánem Arthurem Hastingsem před jedenácti zapeklitými případy. Krádež šperků nevyčíslitelné hodnoty či milionových dluhopisů, případ neobvykle levného pronájmu či záhadně ztracené závěti, únos ministerského předsedy, zmizení zámožného finančníka, trojnásobná smrt po otevření egyptské hrobky či precizně naplánovaná a provedená vražda italského šlechtice - v úspěšném tažení proti všem zločincům pomohou Poirotovi opět jeho malé šedé mozkové buňky a nezdolá jej ani protivník z nejsilnějších - zákeřná chřipka.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Barabura
  2. 5. 2012, 10:13
No jako dobrý no, ale já prostě nejsem povídkový typ. Bylo to na mně moc hrr a tak jsem si to nějak ani nedokázala vychutnat.
barbiegrrrl
  6. 4. 2014, 21:49
Moje první "poirotovka". Knižnímu Poirotovi jsem se dlouho vyhýbala, ne snad proto, že bych pochybovala o talentu Agathy Christie, ale jednoduše proto, že už dávno jsem si oblíbila toho filmového a nedokázala jsem předvídat, jak na mě ten knižní zapůsobí. Navíc jsem se obávala, že pro mě jednotlivé případy nebudou ničím novým, což mě také vedlo k výběru této knihy, o které jsem se domnívala, že by mohla obsahovat mně neznámé případy. Přestože jsem na základě znalosti filmů rozuzlení u dvou povídek úspěšně předvídala, potěšilo mě zjištění, že tyto filmy se od knižní předlohy v mnohém liší. Z Poirotových pátrání mám po přečtení dobrý pocit, ale přesto musím přiznat, že předchozí detektivky, které jsem od Agathy četla (Deset malých černoušků, Záhadný pan Quin a Třináct záhad), mě bavily více. Takže slabší čtyři hvězdičky.
Venceslao90
  25. 8. 2012, 10:08
V podstatě souhlasím s komentářem Barabury :). Poirot je můj nejoblíbenější detektiv, ale povídkové knihy sestavené čistě z jeho případů mě nebaví. Už s Herculovskýmy úkoly jsem měl problém. Mezi ty povedenější povídkové knihy od Agháty řadím Potíže v zálivu Pollensa nebo Smrtonoše.