Prokletí Lídy Baarové

Rybka Publishers - 2006
ISBN: 80-86182-61-4

Rybka Publishers (2006) 80-86182-61-4 237
Rybka Publishers (2002)

Na základě několikaletého pátrání v německých a českých archivech a policejních protokolech i osobních rozhovorů s Lídou Baarovou osvětluje autor nejenom její vztah s Josephem Goebbelsem, Adolfem Hitlerem, W. Canarisem, P. Thümmelem či představiteli české protektorátní vlády a americké zpravodajské služby CIC, ale objevuje pro čtenáře řadu dalších dosud neznámých okolností života slavné herečky. (Založil/a: swed)

Antonín
  3. 2. 2014, 19:39
Kniha je velmi pěkně napsaná. Vyprávění pana Motla mi sedí. Lída Baarová byla velice zajímavá žena, která si prošla těžkým životem. Když zrovna neutíkala tak ji někdo vyslíchal. Zajímalo by mě kolikrát za život musela vyprávět svůj životní příběh, určitě to bylo nesčetněkrát, vůbec bych se nedivil že z toho už musela být unavená. Z vyprávění pana Motla jsem vycítil že Lída Baarová byla docela povrchní a zahleděná do sebe a své kariéry. Ale na druhou stranu, se ani nedivím když se k ní většina jejich přátel obrátila zády. Doporučuji k přečtení těm kdo se aspoň trochu zajímají o druhou světovou válku. Je to pohled zase z jiné stránky.