Pět minut před večeří
Originální název: Pět minut před večeří

Triton - 2013
ISBN: 978-80-7387-731-6

Triton (2013) 978-80-7387-731-6 24
Albatros (1996) 47

Malá Babeta miluje tatínkova vyprávění, a tak pět minut před večeří patří jen jim dvěma. A protože maminčiných pět minut se pokaždé trochu protáhne, holčička se dozví celý svůj příběh – o tom, jak se rodiče seznámili a jak se narodilo miminko Babeta, které však svět kolem sebe nevidělo. Babeta během tatínkova vyprávění znovu zažívá, jak hrozivý a přitom fantastický může být svět slepého dítěte a jak ho svou osobností a fantazií dotváří. Vosy se stávají obrovskými příšerami s velikými zuby, dešťové kapky mají krátké košilky a nahé zadečky, v dopisních schránkách dřímají draci s ostrými zuby. Babetin příběh by byl možná trochu smutný, kdyby nebyl vyprávěn bez sentimentu, s humorem a kdyby neměl ten nejšťastnější konec. (Založil/a: Vodnářka)

ajfelka
  12. 1. 2014, 19:29
Kniha na mě měla stejný efekt jako kdysi film Amélie z Montmartru. Pozitivní kniha. Nezáleží na tom, kdo dítě zplodil, ale to, kdo ho má rád.