Smrtící polibek

Smrtící polibek Originální název: Kisscut

Domino - 2003
ISBN: 80-7303-110-8

Domino (2003) 80-7303-110-8 359

Bezstarostnou náladu na městském kluzišti ukončily dvě šokující události: na toaletě bylo nalezeno mrtvé novorozeně a na parkovišti došlo k prudké hádce mezi pubertální mileneckou dvojicí, při níž byla dívka zastřelena náhodně přítomným policistou. Zpočátku vládne přesvědčení, že mrtvá Jenny byla matkou odvrženého dítěte, ale brzy se ukáže, že je všechno jinak. Patoložka Sára Lintonová nalezne na těle třináctileté Jenny známky dlouhodobého sexuálního zneužívání a rituálního sebepoškozování, v jehož důsledku nemohla porodit dítě. Co se zprvu jeví jako tragický, leč jasný případ, se postupně mění v děsivou tragédii, která otřese celým městem. Policejní vyšetřování nejdříve naráží na hradbu mlčení, ale když zmizí sestra druhého aktéra tragické hádky na parkovišti, chlapec se rozhodne vypovídat. Z jeho slov je patrné, že Jennyina smrt souvisí se zločinem, jehož obludnost vyráží policistům dech. Musejí však jednat rychle, protože to, co se přihodilo Jenny, se může brzy opakovat... (Založil/a: meesha)

illy
  5. 11. 2013, 7:59
Aháááá, takže takhle to bylo mezi Sárou a tím bohem bez kterého pak nemůže dýchat v pozdějších dílech s Willem Trentem.... No nic. Nadstandartní detektivka (od Slaughter bych nic jiného nečekal), čte se jedním dechem a zvedá se kufr solidně. Dobré.
orisi
  17. 1. 2014, 12:46
Karin tímto příběhem si mě doslova odrovnala . Výborné čtení plné neuvěřitelných zvratů . Mo Hayder mě udržuje svými knihami v " relativním klidu " . Ty se k ní brzy přidáš . Děkuji Ti za velmi dobré čtení .
dalimoni
  30. 7. 2011, 0:51
Velmi povedená kniha, téma sexuálního zneužívání dětí i v rámci rodiny, příběh propracovaný, hlavní postavy pěkně vykreslené. Jedině co mi vadí, je, že hlavní zločinná postava nebyla dopadena :-(, ale jinak opravdu pěkně propracovaný thriller.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 18:25
Dej tento knihy byl skvelí , proste wow !!!Byla sice první a urcite be poslední protože tahla kniha me fakt dostala :-)
Jana M
  11. 10. 2016, 19:34
Moc dobře se to čte. Jediné, co mi vadí, jsou opakované popisy méně důležitých věcí popsaných v předchozím prvním díle - např. popis policejní stanice. Přišlo mi to jak přes kopírák, dva odstavce pro mě prázdných informací. Chápu, že pro čtenáře, kteří tuto sérii nečtou popořadě, je tento popis na místě. Ale mohlo to být zapracováno do textu jinak. Děj knihy je napínavý, jde o perfektně propracovaný příběh sexuálního zneužívání dětí. Docela masakr. Hlavní parchant ale dopaden nebyl, ale toho úchyla, co chytili, jsem podezírala hned.