Vatikán - Moc papežů

Originální název: Vatikan, Die Macht der Päpste

Euromedia Group - 2003
ISBN: 80-249-0192-7

Euromedia Group (2003) 80-249-0192-7 392

Životopisy pěti papežů, působících ve 20. a 21. století.
Kniha známého německého novináře - dokumentaristy přibližuje životy pěti papežů, kteří působili (a působí) ve 20. a 21. století. Životopisy jsou podány jako malé medailony osobností. Autor sleduje vývoj a kariéru budoucích papežů, jejich působení před tím, než byli zvoleni papežem, i potom, co působili jako hlavy katolické církve. Text je proložen mnoha citáty osobností z katolického světa, v nichž vyslovují své názory na papeže nebo postřehy k jejich činnosti. Autor se snaží vystihnout i lidskou osobnost a charakter jednotlivých papežů. Zachycuje i souvislosti s mezinárodní politikou, v níž vždy hrála hlava církve výraznou roli. (Založil/a: crabro)

vladislaus
  22. 6. 2015, 15:22
Guido Knopp patří mezi mé oblíbené historiky a i v této knize nezklamal a střízlivě, bez senzací přibližuje čtenáři historii 5 papežů. Nejvíce jsem si oblíbil Jana XXIII., bez jehož obrodného díla by možná další významný papež Jan Pavel II. nebyl.
jirka77
  13. 4. 2014, 19:26
Zajímavé a poučné nahlédnutí do života pěti papežů a jejich působení na církev a společnost. Doporučuji.