Originální název: Elephants Can Remember

ISBN: 978-80-242-2292-9

Knižní klub (2008) 978-80-242-2292-9 207
Knižní klub (1994) 80-85634-77-5 167
Práce (1974)

Zabila její matka jejího otce, nebo to byl otec, kdo zavraždil matku? Takovou otázku paní Oliverová, známá spisovatelka detektivních románů, na literárním dýchánku opravdu nečekala. Tím spíš, že se týká skutečné a navíc dávné tragické události - sebevraždy rodičů kmotřenky Célie Ravenscroftové, jejíž motiv se nikdy nepodařilo objasnit. S napětím a nervozitou vyhledá paní Oliverová svého přítele Hercula Poirota, aby jí pomohl najít klíč k této záhadě, ale i odpověď na otázku, proč někdo touží dozvědět se pravdu po tolika letech. Je proto zapotřebí vyhledat pamětníky oné události a rovněž ty, kteří manžele Ravenscroftovy znali dávno předtím - jednoduše vystopovat všechny "slony", kteří nezapomínají. A byť se jich nakonec podaří nalézt a vyzpovídat hodně, každý z nich jim nabídne svou variantu příběhu a jeho tragického vyvrcholení. Rozmotat klubko dohadů a polopravd a rozplést předivo dávných i současných vztahů nebude nikterak jednoduché - je však na světě nějaké tajemství, jemuž by Hercule Poirot nepřišel na kloub?

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  7. 11. 2013, 16:01
Kniha pro začátečníky detektivy. Myslím že není nesnadné pro čtenáře přijít na řešení této detektivky v průběhu pátrání. Já jsem s tím aspoň problém neměl, neboť mé šedé buňky mozkové jsou v dobrém stavu.
Venceslao90
  29. 6. 2012, 13:54
Kdyby to napsal jiný autor, tak bych byl v hodnocení smířlivější, ale od Agathy očekávám prostě vždy něco víc. Nemám pocit, že by v knize chybělo napětí, ale chyběla mi tam zkrátka nějaká ta fikanější zápletka.
pistalka
  19. 7. 2010, 11:02
Sloni mají pamět je úplně poslední kniha, kterou velká Agatha napsala. Tehdy jí bylo už třiaosmdesát a na knížce je to docela poznat. Znatelně chybí napětí a ač kritika byla velmi smířlivá a ocenila výborné dialogy, vcelku všichni se shodují na tom, že jako detektivní román se "Sloni" příliš neujali.