S. K. Ř. E. T.

S. K. Ř. E. T.
Originální název: E. L. V.

Fantom Print - 2000
ISBN: 80-86354-12-1

Fantom Print (2000) 80-86354-12-1 256

Co se stane, když lidstvo vyřeší problémy s přelidněním, nedostatkem potravin a vyčerpáním přírodních zdrojů zmenšením veškeré populace během staletí trvajícího spánku? Co se stane, když veškerá počítačová data po probuzení z takového spánku budou velmi, ale opravdu velmi zmatená? Co se stane, když počítačové myši získají inteligenci a budou s databázemi zlomyslně manipulovat? Jak asi bude vypadat takový život? A jak z takové šlamastyky ven? Pomůže stroj času?

Nick Nielsen napsal knihu, která potěší každého milovníka humorné sci-fi. Překypuje geniálními narážkami na současné reálie a suchý britský humor vše jemně koření ke konečnému dokonalému čtenářskému zážitku. Pokud jste byli nadšeni třeba Stopařovým průvodcem, pak vás S. K. Ř. E. T. dokonale pobaví!
(Originální anotace) (Založil/a: TrissRc)

teroosh
  9. 7. 2013, 17:59
Když jsem tohle začínala číst, vůbec jsem nečekala zkoušku ze všeobecných znalostí světa, a ještě k tomu tak zábavnou formou. Více takových knih prosím :)
snedy
  9. 7. 2013, 18:39
Škoda, že je v první půlce S.K.Ř.E.T. jen skládačkou obrazů, které slouží k vtípkování, protože jakmile se zapojí i příběh a celé to začne dávat smysl (v podstatě od začátku cesty časem), jde kvalita strmě nahoru. Spousta nápadů autora už v příběhové části mnohem lépe útočí na bránici a v závěru mocně finišuje do skvělého pocitu. Věřím druhému dílu, že začne tam, kde první skončil.
TrissRc
  29. 12. 2010, 13:24
Báječná kniha. Humorná odpočinková, ale i přesto si z ní člověk odnese něco filozofického. Vřele můžu všem doporučit, patří mezi knihy s nejlepším koncem, jaké jsem kdy četla.