Originální název: Asertivně do života

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-3869-7

Grada (2012) 978-80-247-3869-7 168
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1992) 80-205-0240-8 141

Asertivita nabízí metody konstruktivního zvládání řady typických patových komunikačních situací, které nám komplikují nejen soužití s ostatními v práci, ve škole a v rodině, ale i vztah k sobě samým. Jak říkat ne bez pocitu viny? Jak požádat o laskavost? Kde je hranice přijatelného kompromisu ve sporu? Jak se nenechat manipulovat? Jak správně kritizovat a jak kritiku přijímat? Známí poradenští psychologové, autoři úspěšných populárně-psychologických knih, nabízejí v této příručce kromě nezbytného teoretického přehledu asertivních technik a práv především testy a praktické tréninkové programy pro výcvik asertivního chování. (Založil/a: cmax)

Věra Capponi Věra Capponi
*23.09.1946 - †08.06.1998

Tomáš Novák Tomáš Novák
*17.08.1946

Ajinka126
  18. 5. 2014, 11:36
Mezi knihami, které rozebírají asertivní chování, je to jedna z těch skutečně lepších. Po každé se neodvolává na teoretické výklady, ale zaměřuje se na příklady z praxe. A to ne ledajaké. Příklady vás zcela uvedou do děje a komunikačního "problému". Je to skutečně celá konverzační mapa. Jiné knihy uváděly pouze jednu reakci na předchozí větu. To je málo. Neuvede mě to do situace. Taky je zde plno testů, aby jste zjistili, jak jste na tom a kde se zlepšit.