E=mc2, lásko moje

E=mc2, lásko moje Originální název: E=mc2, mon amour

Odeon - 1982

Odeon (1982) 200

Daniel a Lauren jsou dvě jedenáctileté děti, které se do sebe o prázdninách zamilují. On velký fanoušek Roberta Redforda z pařížské periferie, ona levicově orientovaná Američanka z velmi bohaté rodiny, která nyní v Paříži žije.
Oba dva mají ale jednu věc společnou- jsou hyperinteligentní. Vynikají tak značně nejen nad spolužáky a často i učiteli, ale v mnoha ohledech jsou i dál než jejich vlastní rodiče. Neustále tak narážejí na problém střetu jejich biologického a skutečného věku. Okolí je totiž vždy škatulkuje do krabice k ostatním jedenáctiletým.
Lauren s Danielem se nejprve snaží podřídit jejich pravidlům, začnou spolu psát román, chodí na procházky nebo do kina. Nakonec ale zjišťují, že je jejich inteligence opravdu příliš odděluje od ostatních a rozhodnou se spolu uprchnout. Daniel získá peníze ve vědomostní soutěži, Lauren na burze a s jejich přítelem, sterým pánem jako doprovodem, se vydají do Benátek.
Konečně žijí život o kterém snili. Bohužel jsou nakonec vypátraní a Lauren se musí s rodinou vrátit zpět do Ameriky. Slíbí si, že se v osmnácti opět setkají, oba ale tuší, že už to nikdy nebude jako teď. (Založil/a: PPetr)

Patrick Cauvin Patrick Cauvin
*06.10.1932 - †13.08.2010

Eirene
  23. 2. 2011, 22:15
Pro mě naprosto dokonalá kniha, která je díky svým mladým, nadprůměrně inteligentním (jedenáctiletým) hrdinům obohacena o dětskou upřímnost a nevinnost.