Strach v hrsti prachu

Originální název: Fear in a Handful of Dust

Odeon - 1983

Odeon (1983) 238
Odeon (1973)

Žhavá arizonská poušť, rozeklaná, zlověstná pohoří - pustá země, kde člověk nemá téměř žádnou šanci přežít je místem, kde se odehrává děj románu STRACH V HRSTI PRACHU (Fear in a Handful of Dust). Sem přivážím Calvin Duggai, příslušník indiánského kmene Navahů a vietnamský veterán své čtyři oběti - tři muže a jednu ženu. Zanechá je v rožhavené poušti nahé, bez jídla, pití, jakýchkoliv předmětů, zraněné na těle i na duchu, z povzdálí sadisticky sleduje jejich zoufalý boj o záchranu života. (Založil/a: PPetr)

vladislaus
  1. 11. 2012, 9:19
Zajímavá kniha o přežití v poušti, ale právě toto téma je příčinou i jisté nudnosti. Žhavé Slunce nad pouští moc akčnosti nedovoluje.
illy
  6. 12. 2015, 14:00
Obsahuje spoiler spoiler Trochu jsem váhal jestli napálit tři hvězdy, ale nakonec se přeci jen nechám přemluvit ke čtyřem. Hlavně z důvodu že takových survival knih moc nevychází. Máme tu čtyři nahé oběti zanechané napospas v poušti. Už jen první scéna s pláštěnkou mi přišla jako autorova berlička. A i když se knížka čte velmi dobře, od ťukání na čelo mám trošku důlek. Šup máme co pít...šup vychytáme celou králičí kolonii....šup šijeme botky a trencle...šup vypalujeme hrnce.....šup (ty vole!) vyrábíme mýdlo!! A pochod pouští je stejné utrpení pro čtenáře, jako knižní hrdiny. Co jsem to vlastně mektal na začátku? Prdím na to, dávám tři hvězdy, páč se mi při psaní komentu zvedl krevní tlak a euforií to rozhodně není.
Lmslaver
  31. 10. 2013, 16:55
Boj o přežití ve vyprahlé pustině a pod muškou šíleného maniaka. Hodně dobré čtení a pro mě navíc kultovní záležitost, kterou jsem četl poprvé v osmdesátých letech. Nemohu dát méně než 100%.
Sychar
  13. 2. 2014, 18:48
Vynikající thriller bez hluchých míst. Tahle kniha si přímo říká o zfilmování. Napětí do poslední chvíle. Vřele doporučuji.