90 klasických knih pro lidi v kalupu

Originální název: 90 classic books for people in a hurry

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02405-9

Albatros (2009) 978-80-00-02405-9 188

Stručný komiksový průvodce po devadesáti titulech světové literatury, který má přispět k rozhodnutí o čtení, případně nečtení jednotlivých prezentovaných titulů.

Uvedený komiksový průvodce poslouží jako výtečná pomůcka i pro osoby, které nehodlají mařit čas četbou mnohasetstránkových románů. Každému představovanému dílu je věnována jedna dvojstrana: první strana má klasickou podobu, kde je uveden autor, datum jeho narození, název v češtině a název v originále s datem prvního vydání, citace z počátku a závěru díla; druhá strana je komiksovou charakteristikou uvedeného. V průvodci nalezneme jak díla klasiků (Homér, Cervantes, Dostojevskij, Maupassant, Shakespeare, Zola), tak řady autorů konce 20. století (Brown, Eco, Garland, Hoeg, Morrell, Süskind). Charakteristiky jsou svérázné, některé zdařilé, mohou se nalézt i takové, které čtenáře mající romantický vztah k dílu mohou i pohoršit.
(Zdroj: www.mlp.cz) (Založil/a: zarran)

Henrik Lange Henrik Lange
*??.??.1972

vladislaus
  11. 10. 2011, 17:55
Na základě přečtení tohoto průvodce jsem si vybral 3 knihy, které si hodlám v budoucnu přečíst. Pro čtenáře, co nevědí, co číst, je to dobrá volba. Možná také Vás stručný obsah knih, donutí sehnat si celou knihu.
Bastet
  27. 6. 2011, 10:24
U knížky jsem se dost nasmála, ale nejsem si jitá nakolik bych si na základě téhle knížky nějakou z těch 90 přečetla. U spousty knížek, které jsem četla, nemůžu s autorem souhlasit ohledně jeho zjednodušení, protože mi přišlo, že to děj dost zkresluje, ale uznávám, že já bych to takhle srazit nezvládla. I přes své námitky můžu knihu doporučit.
Kebab Bursa
  4. 4. 2013, 17:41
Dobrý nápad, ale slabší provedení. Z každé knihy je jen jedna úvodní a jedna poslední věta. Bohužel jen v jednom případě byl záměr skutečně vtipný. Následuje autorem vyvedená obálka a trojdílný strip, často bez vtipu anebo s vtipem, který se opakuje u více děl. Přesto lze doporučit těm, kteří prostě nečtou a chtějí být aspoň v obraze (spíše obrázku). Nejvíce pobavila Bible či Zločin a trest.