Originální název: Jerry of the Islands

ISBN: 80-900137-4-0

Toužimský a Moravec (1991) 80-900137-4-0 226
Růže (1969)
F. Topič (1919)

Podtitul: dobrodružství ze světa kanibalů

Proslulý román vypráví o dobrodružných osudech, které prožívá irský teriér Jerry na cestách po Šalomounových ostrovech v Tichomoří, kde stále číhá nebezpečí a nucená výměna jeho pánů není vždy statečnému psovi příznivá. Jerry se musí vzdát svého milovaného kapitána van Horna a ocitá se uprostřed divošské vesnice na ostrově Somo, vydán nejedněm úkladům některých domorodců, aby posléze nalezl nové bílé pány. Autor se neobyčejně citlivě vcítil do světa bystrého zvířete a vytvořil tak znamenitou knihu. (Založil/a: PPetr)

psychoklara
  12. 5. 2015, 9:42
Další z neuvěřitelných příběhů Jacka Londona, jehož hlavním hrdinou je pes, tentokrát irský teriér. London má úžasný dar popsat pocity a myšlenky zvířete bez příkras a tak opravdově, že mu nelze nevěřit. V knize se dočtete, jak krutý byl život na Šalamounových ostrovech v době "najímání černých dělníků" a jak nesmírně nebezpečný svět to byl pro bělochy i jejich psy.
dollyk
  30. 11. 2016, 9:28
Ať si kdo chce, co chce tvrdí, pro mě je Jack London jedním z nejlepších spisovatelů mého dospívání. A teď nemám na mysli Volání divočiny ani jeho povídky. Do těch jsem se nikdy obzvlášť nezamiloval. London je pro mě autor dvou vynikajících a několika dalších vice než dobrých knih. Tohle je jedna z těch dvou. Možná za to můžou take nádherné Burianovy ilustrace (četl jsem vydání v edici Statečná srdce). Dlouho jsem na Jerryho zíral v knihovně, než jsem se do něj začetl, a nikdy toho nebudu litovat. Tou druhou knihou je jen tak pro pořádek Tulák po hvězdách.