Originální název: The Murder at the Vicarage

ISBN: 978-80-242-2365-0

Knižní klub (2009) 978-80-242-2365-0 252
Knižní klub (1999) 80-7023-074-6 214
Melantrich (1991)

Fara vesničky St. Mary Mead se stane dějištěm vraždy. Obětí je člověk, jehož nikdo neměl rád, dokonce ani sám farář. Kdo by mohl být pachatelem činu, když důvod k němu měli snad všichni - nejbližší příbuzní, nebo jiní obyvatelé vesnice? Vyšetřující zástupci zákona nejsou bezmocní a hloupí, ale vztahům mezi místními nerozumějí... Na scéně tohoto zločinu, již ve své knize z roku 1930 zinscenovala královna detektivek Agatha Christie, se poprvé objevuje později tak slavná slečna Jane Marplová. Zpočátku ji policie přijímá jako ostatní osamělé staré dámy, jako neškodnou povídalku s podivnými názory. Ona však nejen zná místní poměry, ale také dokáže nahlédnout do hloubi lidských povah. Přesto dlouho tápe, neboť nadprůměrně inteligentní vrah promyslel každičký detail. Slečna Marplová je však bystrá, neunikne jí žádná nitka, snad umí i číst myšlenky - a je to nakonec ona, kdo poradí policii poslední, usvědčující krok.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Lecter
  26. 9. 2015, 11:47
Moc pěkné,hezky se to četlo a líbilo se mi,že jsem se musela zapojovat a kombinovat,jak to asi s tou vraždou bylo.První stránky jsem se trošku bála,že se ztratím ve jménech,ale ustálilo se to.Slečnu Marplovou si dovedu živě představit.
mosem
  15. 9. 2013, 18:19
Typická "Christieovská" detektivka se slečnou Marplovou. S obvyklým humorem a spletitostí vztahů.Bohužel, některé informace zůstávají spíše naznačeny, a tak čtenář může obdivovat její důvtip, ale v nemůže s ním soupeřit. Slečna Marplová se v této knize objevuje poprvé - a je to patrné, neboť nemá ještě svůj profil, nedokážeme si ji představit, nachází se ve stavu zrodu, kdy až v dalších detektivkách získává své typické charisma. Hezké, oddechové čtení, ale u Agathy Christie jsem já osobně zvyklý na něco víc.
Ilunka
  30. 8. 2014, 21:06
Moje první od Agathy, takže zatím nemám srovnání, ale jsem nadšená! Výborná zápletka a neustále nové stopy, které vás nenechají chladnými až do konce, kdy konečně triumfuje úžasná slečna Marplová.