Stříbrná relikvie

Stříbrná relikvie Originální název: Mercy Thompson : Silver Borne

Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-132-7

Fantom Print (2011) 978-80-7398-132-7 255

Vrátit knihu by mohlo být docela jednoduché, kdyby v tom neměli prsty fae. K tomu všemu vlkodlaci protestuje proti přijetí Mercy do smečky a v boji proti ní používají nečestné zbraně, jak ji a Adama rozeštvat. (Založil/a: strelena)

LeaLea
  8. 3. 2012, 8:17
Mně se upřímně víc líbily předchozí díly. Jak se prohlubuje pouto Mercy s Adamem, začíná Briggsová podléhat klasickým svodům bušit do knihy erotiku. Nejvíc mě v tomto díle vzal Sam / Samuel. Smutný a děsivý rozpor mé oblíbené postavy.
PeťkaW.
  25. 11. 2013, 20:46
Kdo si počká, ten se dočká. A já jsem opravdu ráda, že jsem se dočkala. Klasická dějová zápletka, která začínala být po předchozích dílech už trošku ohraná, se konečně trochu obměnila. Briggs upustila od osvědčené příběhové kostry, a to je moc dobře. Není tu možná tolik akce, ale zase jsme se dozvěděli mnohem víc o vnitřních charakteristikách postav, o jejich pohnutkách a minulosti.Společně se Železným polibkem, hodnotím Stříbrnou relikvii zatím jako nejvydařenější knihy se série. Jen je trochu zvláštní, že jsem si ani po 5 přečtených knihách nebyla schopná vytvořit nějaký hlubší vztah k hlavní postavě, ale mnohem víc mě zajímají postavy vedlejší. Něco podobného se mi moc často nestává, ale je to ryze můj problém a ostatní čtenáři můžou celou věc vidět úplně jinak. Navíc to nevidím jako negativum nebo chybu autorky, ale spíš jako takovou... zvláštnost :)
Lerenika
  20. 12. 2011, 21:31
Souhlas, ale klidnější, však neznámená úplně klidný ;)
Akce se dočkáte, ale je fakt, že tento díl je více romantický.(což neni tak na škodu;D)
Doporučuju, jako zatím každý díl této série. Moc se mi v tomto díle líbil Sam. A tím myslím Sam a né Samuel.
Vážně se těším na další díl.
trynitrix
  21. 10. 2011, 9:45
POPIS Z KNIHY: Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace – a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou.
A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svou vlčí stránkou a Mercy ho musí krýt, aby ho vlastní otec neodsoudil k smrti.
Když se to tak vezme, zažila Mercy už lepší dny. A pokud si nedá dobrý pozor, dlouho nepřežije…
Aria85
  1. 9. 2011, 11:57
Tenhle dil Mercy je trošku jiný oproti předchozím. Je více romantický a míň akční, takový klidnější, oddechový.. klid před bouří :) Na šestku jsem opravdu zvědavá