Originální název: Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela

Albatros - 1979

Albatros (1979) 256

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela jak je zažil na souši i na moři, mezi soldáty, galejníky, piráty, Indiány, lidmi dobrými i špatnými, sám vždy věren svému srdci je dobrodružný historický román pro mládež od českého spisovatele Miloše Václava Kratochvíla odehrávající se v posledním období třicetileté války a po ní. (Založil/a: PPetr)

StepanHrouda
  12. 8. 2013, 23:34
Jedna z mých nejoblíbenějších knih - krásný příběh a úžasné příhody venkovského mládence Jana Kornela během třicetileté války. Hned prvními kapitolami a vyprávěním Matouše Pětiokého autor navozuje vynikající atmosféru, druhá část na moři už je o chlup slabší, ale pořád si drží vysokou kvalitu. A jako třešnička na dortu nádherné ilustrace! Jsem moc rád že mám od mámy ještě staré vydání i s ilustrovanými deskami (tuším že KOD má jen obrázky uvnitř a loď na obalu).
Badger
  22. 1. 2015, 19:53
Neuvěřitelná kniha kterou jsem četl jedním dechem asi nejkratší dobu co se mi povedlo.
Neskonalá zábava na kterou rád vzpomínám.
JamesWanderer
  27. 5. 2014, 8:00
Naprosto úžasná kniha, která se mnou prožila mé mládí... Neodmyslitelně patří mezi klenoty mé knihovny. Mám ji z roku 1956.
Witch.child
  24. 4. 2011, 23:55
Pro patnáctileté dobrodruhy a dobrodružky jako dělané. Měla bych se k ní vrátit, ačkoli se obávám, že čteno očima starších šestnácti let, zážitky nebudou tak barevné.
Thorpey
  13. 3. 2011, 13:40
Nádherná dobrodružná knížka z období třicetileté války. Vše doplněno charakteristickými ilustracemi. Dnes bohužel k sehnání už jen v antikvariátech v edici KOD.