Poslední přednáška

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

BETA Dobrovský - 2009
ISBN: 978-80-7306-378-8

BETA Dobrovský (2009) 978-80-7306-378-8 272

Každý z nás snil v dětství o místech, která by chtěl navštívit, o lidech, které by chtěl potkat a o činech, které by rád vykonal. Některé sny jsme si v omezené míře splnili, ale ty největší se zdály být zcela mimo náš dosah a hodní lidé kolem nás – učitelé, rodiče a přátelé – nám radili na ně zapomenout. Ovšem právě tyto sny se mohou stát nejdůležitějším motorem našich životů. Randy Pausch, profesor informatiky, věnoval svou proslavenou přednášku uskutečňování dětských snů a překonávání překážek. Mluvil o radosti ze života, o čestnosti, poctivé práci, vděčnosti i pokoře. Jeho přednáška je naplněna moudrostí, ale i jeho typickým humorem. On sám ji považoval za „vzkaz v láhvi“ pro budoucí generace. (Založil/a: TrissRc)

Randy Pausch Randy Pausch
*23.10.1960 - †27.07.2008

Jeffrey Zaslow Jeffrey Zaslow
*06.10.1958

Myrddin33
  16. 5. 2013, 0:00
Nějakou chvíli jsem uvažoval, kolik hvězdiček knize udělit. Její charakter mi tak trochu připomíná knihy Roberta Fulghuma, obzvlášť část V. "Moje rady pro váš život". Možná kniha nemá filosofickou kvalitu velkých filosofů a z tohoto hlediska i nezaslouží plný počet hvězdiček. Ale to, co tahle kniha představuje pro Randyho tři děti, taková nádherná vzpomínka a průvodce do života, to je to, proč si kniha plný počet zaslouží! Nehledě na to, jak ukazuje, jak byl Randy báječným člověkem.

Kniha je přínosná pro každého, je čtivá a jsem si jistý, že se k ní ještě mnohokrát vrátím. A jako odkaz milujícího otce je to pro jeho děti největším pokladem, který jim mohl odkázat.
navabaca
  27. 6. 2013, 21:15
Je pro mě smutnou záhadou, jak se poslední Randyho přednáška, kterou doporučuji všem, kteří v životě tápou, i všem kteří jsou si až příliš jisti, dostala do sítě prodejen Levných knih. Ale díky tomu jsem ji mohl pořídit všem členům rodiny.
Nepochybuji o tom, že se k Randyho příběhu budu čas od času vracet a hledat v něm dobrou radu nebo správný příklad.
TrissRc
  23. 1. 2011, 19:29
Poslední přednáska je kniha, která donutí člověka přemýšlet o svém životě jako žádná jiná. Tento "vzkaz v láhvi" mě opravdu oslovil a inspiroval k uvědomění mnoha věcí... Doporučuji k přečtení všem lidem, kteří hledají svoji životní filozofii či rovnováhu, nebo jim osud rozdal špatné karty a oni se s nimi chtějí naučit hrát.
Davideczech
  8. 4. 2016, 10:51
Asi jsem o této knížky čekal trošku více "filosofična" a toho pověstného wow efektu, ale i když se mi těchto poetických pocitů příliš nedostávalo, je Poslední přednáška příjemně čitelným ohlédnutím za životem pozoruhodného člověka, ve kterém se snaží svým dětem, ale i obci čtenářské dát pár velmi užitečných rad do života.
Zároveň popisování jeho krátícího se času a toho, jak se snaží využít každého okamžiku, nutí člověka popřemýšlet o tom, zda-li tady tu svou šanci na výsluní patřičně naplňuje a pomáhá mu uvědomit si, jaké štěstí se mu dostává, když bude mít příležitost oslavit i příštího Silvestra.

Pohodová knížka - 85%