Za trochu lásky

Za trochu lásky Originální název: Za trochu lásky

Motto - 2012

Motto (2012)
Orbis (1997) 80-235-0090-2 151

Životopisné vyprávění o ženách, které vstoupili do života Jaroslava Vrchlického.Deset medailonů žen, které ovlivnily život a dílo Jaroslava Vrchlického.
Autor oživuje ženské postavy na základě dopisů, básní, rukopisné pozůstalosti. Charakterizuje vzájemné vztahy a každý portrét oživuje zároveň básníka, dramatika a překladatele a doplňuje tím i naše znalosti o Jaroslavu Vrchlickém od dětství až do smrti. (Založil/a: DagmarChytkova)

Rames
  13. 3. 2014, 13:09
František Kožík nám přibližuje inspirace Jaroslava Vrchlického v podobě deseti žen které ve svém životě obdivoval i miloval. Básníka zde autor představuje jako citlivého a melancholického jedince špatně snášejícího kritiku. Ukázky básní vhodně doplňují vyprávění o životě a pocitech tohoto miláčka českého národa.
Evelýny
  7. 8. 2014, 20:15
Brilantně napsaný příběh Jaroslava Vrchlického, jehož básně miluji o to více po přečtení tohoto románu.