Nový kvantový vesmír

ISBN: 80-7203-699-8

Argo (2005) 80-7203-699-8 430
Dokořán (2005)

Nový kvantový vesmír
Poutavý a zasvěcený úvod do jedné z nejvlivnějších teorií 20. století určený laikům a založený na příkladech z každodenního života. Máme před sebou knihu, jež na základě středoškolských znalostí dokáže pomocí v podstatě nematematického výkladu zprostředkovat vhled do základních principů, jimiž se řídí kvantový svět. Autoři se zabývají rovněž oblíbenými kvantovými paradoxy a dávají čtenáři na výběr několik možných vysvětlení. Důležitost kvantové teorie vysvitne i v souvislosti s nadcházející nanotechnologickou revolucí, která bude zřejmě v tomto století určovat směr rozvoje technologií a spolu s kvantovou kryptografií a kvantovými počítači se přiblíží až na samou hranici snů z oblasti vědecko-fantastické literatury, jíž ostatně autoři vyhradili celou jednu kapitolu v závěru knihy. Srozumitelný a živý výklad je doprovázen četnými pečlivě zvolenými fotografiemi a přehlednými diagramy. Tato působivá a propracovaná kniha je nepochybně čtivým dárkem pro všechny zájemce o tajemnou a lákavou kvantovou teorii. (Založil/a: Hopem)

#fyzika
Tony Hey Tony Hey
*17.08.1946

Patrick Walters Patrick Walters
*1949

Preambule
  21. 2. 2015, 12:28
Naprosto srozumitelná kniha, která mě dokázala nadchnout a přitom mi dala do života spoustu praktických informací. A to jsem ji zvládla i bez středoškolských znalostí matematiky a fyziky - na mé SŠ jsme tyto předměty měli dva a jeden roky. Zvlášť oceňuji oddíl o prolínání vědy a sci-fi literatury - kde není literatura podávána jako úplně jiné odvětví světa, ale jako důležitá podpora vědy občas i předpovídající nové objevy.
A nejdůležitější poznatek po přečtení - stejně nevíme vůbec nic.