Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Čtvrtá kostka

87%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Čtvrtá kostka
Autor:
Originální název: Čtvrtá kostka

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2824-2
Počet stránek: 399
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 8x v oblíbených
v přečtených 34x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 18x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2010) 978-80-242-2824-2 399

Jednoho podzimního rána roku 1601 je rytíř Jan Víta ze Rzavé těsně před branami Prahy unesen a poté vtažen do soukolí dramatických událostí, které započnou podivnou vraždou Tadeáše Hájka z Hájku a vyvrcholí neméně záhadnou smrtí Tychona Brahe, dvorního astrologa Rudolfa II. Víta se díky různým indiciím – jako jsou mapy Čech, které někdo krade z knihoven pražských šlechticů, či skleněné kostky, jež Víta nachází na místech spojených se zločiny – octne na stopě spiknutí. Ale proti komu je namířeno? Napínavý fiktivní příběh zasazený do reálných barvitých historických kulis vychází v době, kdy nová exhumace ostatků Tychona Brahe pravděpodobně definitivně odpoví na to, jak tento dánský astrolog, astronom a alchymista skutečně zemřel. (Založil/a: CrowT)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

we.ri
100% 100% 100% 100% 100%
  8. 4. 2014, 19:32
Mě se to hrozně líbilo. Po dlouhé době knížka, která mě opravdu chytla. Kdo má rád detektivky, které pěkně odsejpají a Rudolfínskou Prahu, rozhodně mu to doporučuji k přečtení. Doufám, že se dočkám ještě hodně takových velmi příjemných a do děje vtahujících knížek! :)
CrowT
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 1. 2011, 18:19
Tato historická detektivka Jana Rybáře pro mě byla příjemným překvapením. Nechal se inspirovat skutečnými událostmi a postavami, aby vytvořil poutavý příběh, v němž je napětí dávkováno tak umně, že se nudit rozhodně nezačneme. Je patrné, že autor musel prostudovat značné množtsví dokumentů a materiálu, než se dal do psaní, jelikož se mu podařilo stvořit velmi barvitý a plastický obraz rudolfínské Prahy počátku sedmnáctého století. Hlavní postava šlechtice Jana Víty, "císařského vyšetřovatele", je rovněž dobře prokreslena a působí uvěřitelně.
Někde byla tato kniha označována za "českou Šifru mistra Leonarda", toto označení je ale poměrně zavádějící. Čtrvtá kostka má pomalejší, méně zběsilé tempo vyprávění (což v tomto případě rozhodně není na škodu), celá se odehrává v minulosti a má o něco lépe načrtnuty postavy.
Knihu lze jednoznačně doporučit, dozajista si v ní najdou své jak milovníci historických románů, tak fanoušci detektivek a thrillerů. A vzhledem k tomu, že je děj zasazen do Čech, bude mít čtenář ke knize blíže než k románům angloamerické produkce. Doufejme, že i další román Jana Rybáře bude podobně kvalitní a podnětný.

ratte8
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 1. 2014, 22:56
Kvalitní historické detektivka zasazená do reálií rudolfinské Prahy. Místy má strhující spád, místy je poněkud rozvleklá. Také jsem se při četbě občas nemohl zbavit dojmu, že některé reálné historické prvky se autor snaží za každou cenu ohnout k obrazu svému a že to působí příliš nevěrohodně a násilně. Ani s ústředním motivem kostek se mi nějak nepodařilo ztotožnit.
Celkově ovšem kniha působí velmi příjemně. Vedle Browna, s nímž bývá v kritikách srovnávána, jsem si při čtení mnohokráte vzpomněl i na Sapkowského fantasticko-historickou trilogii Narrenturm, Boží bojovníci, Lux perpetua.