Dvě ženy

Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-578-5

Domino (2010) 978-80-7303-578-5 488
Domino (2000) 80-86128-94-6 488

Zatím nejnovější román současné nejúspěšnější anglické autorky nás zavádí do londýnského East Endu. V této čtvrti, kde nebezpečí a násilí patří odjakživa k samozřejmé součásti života, vyrostla Susan Dalstonová. Její matka June se živila prostitucí a nevěnovala své dceři péči ani lásku, otec ji zase od dětství pohlavně zneužíval.
Bezútěšné rodinné poměry, z nichž Susan vyšla, se samozřejmě podepsaly na jejím přístupu k rodinnému životu. Když ji svede místní playboy Barry, je natolik nadšená, že jí nevadí ani jeho nevěry. Postupně mu porodí čtyři děti, a přestože ji manžel bije a psychicky týrá, zůstává s ním až do chvíle, kdy přeteče pohár její trpělivosti. Léta potlačovaná zášť vyústí v záchvat zuřivosti, během kterého Susan manžela zavraždí. Je vzata do vazby a jediné, co ji drží při životě, jsou děti a vědomí, že všechno udělala v jejich zájmu.
Na cele se seznámí s vražedkyní Matildou Enderbyovou, ženou s velmi komplikovanou minulostí i duší, a osudy obou žen se začínají různorodě prolínat. V atmosféře vznikajícího zvláštního přátelství se Susan dozví, že její nejmladší syn má být dán k adopci. Plna zoufalství začne dělat vše pro to, aby se dostala z vězení a nepřišla o své děti. To však samozřejmě není nijak jednoduché… (Založil/a: Martina)

Pim
  4. 7. 2013, 0:02
Už je to delší dobu, co jsem četla tuto knížku, takže úplně v živé paměti ji nemám. Přesto mnou tehdy hodně otřásla. Jak se k Susan choval otec, jak potom manžel a jak vše pokračovalo. Hrozné. Stojí za přečtení, ale je to spíše špatný zážitek.
drzidka
  21. 1. 2014, 10:38
Velice dobré čtení. Mám velice ráda autorčina díla. Je smutné, co je žena schopná udělat pro své děti.