Šifra samotného Boha

Šifra samotného Boha Originální název: Fórmula de Deus

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02192-8

Albatros (2009) 978-80-00-02192-8 589

Na schodech egyptského muzea v centru Káhiry osloví Tomáse Noronhu neznámá žena. Jmenuje se Ariana Pakravan, pochází z Íránu a u sebe má kopii dosud nezveřejněného dokumentu. Jde o starý spis s podivným titulem a záhadnou básní (v hádance). Nečekaným setkáním začne pro Tomáse vzrušující dobrodružství: zaplete se do nukleární krize s Íránem a odhalí nejdůležitější, ale nikdy nezveřejněný objev Alberta Einsteina, objev, který rozkryje to největší ze všech mystérií – vědecký důkaz o existenci Boha. Příběh o lásce, intrikách a zradě, pronásledování a duchovním hledání, díky kterému je odhaleno jedno z nejúžasnějších tajemství všech dob. Dos Santos patří v Portugalsku k nejčtenějším autorům a jen Šifry samotného Boha se prodalo přes 100 000 výtisků. Čtenáře především zaujalo, že vedle napínavého příběhu je kniha i objevným rozhovorem hlavních hrdinů nad klíčovými objevy 20. století, které jsou přehledně a čtivě vysvětleny. (Založil/a: CrowT)

#fyzika
José Rodrigues dos Santos José Rodrigues dos Santos
*01.04.1964

nečik
  26. 8. 2011, 11:45
Autor tohoto románu se odvolává na pravdivé údaje matematiků a fyziků. Jeho výklad matematických a fyzikálních teorií je velice přehledný a snadno pochopitelný i pro laika. De Santos rozkrývá před čtenářem na pozadí příjemně ubíhajícího děje základy teorií, filozofií a náboženství (např. teorie relativity, teorii strun, buddhismu apod.), aby pak ve svém velkém finále vše spojil a odkryl tak před čtenářem základní "vzorec Boha".
Myslím si, že některé myšlenky, které De Santos v románu používá, budou pro některé čtenáře asi těžko stravitelné, ale ve své podstatě se budou zdát velice přirozené. Tato kniha mě velice zaujala a věřím, že zaujme i ty, kteří rádi přemýšlejí o vesmíru, vzniku života a o existenci Boha.
Roose
  22. 11. 2014, 10:00
Tohle mě bavilo a to hodně! Jak zmiňuje nečik, čtenář se tu velice čtivou formou dozví o všelijakých matematických a fyzikálních teorií, které mě obzvlášť zaujaly. I příběh, do kterého jsou zapojeny, odsýpá správným tempem. Je to jedna z těch delších knížek (za standard považuju něco kolem 300 stran) a přesto jsem ji přečetla jedním dechem. Řadím mezi favority.